İTFAİYEDE KULLANILAN ELEKTİRİKLİ ALETLERİ TANIMA VE UYGULAMALI KULLANIMI

Güncelleme 21 Şubat 2024, 22:23

Bilgi, teknik, tecrübe sloganıyla teşkilatını her geçen gün daha da güçlendiren Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşın canını ve malını kurtarmak için hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Mersin İtfaiyesi’nin bünyesine kazandırdığı 50 yeni itfaiye erinin temel eğitim programı devam ediyor.
Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından ATA Eğitim Merkezi’nde teorik ve uygulamalı eğitime alınan genç itfaiyeciler mesleğin inceliklerini alanında uzman eğiticilerden öğreniyor.

İtfaiyecilik mesleğinin temelini içeren Hazırlayıcı Temel Eğitim Programı kapsamında verilen eğitimlerin bugünkü konusunu “İtfaiyede Kullanılan Elektrikli El Aletleri” oluşturdu. Eğitim Şube Amiri Davut YEŞİLYURT ve Eğitimci Eşref ÖZTÜRK tarafından verilen eğitimde itfaiyede kullanılan elektrikli aletler tanıtıldı, işlevsel özellikleri anlatıldı. Aletlerin kullanımı uygulamalı olarak gösterildi.

Trafik Kazalarına Müdahale İstasyonu ve Kentsel Arama Kurtarma Sahası’nda gerçekleşen uygulamalı eğitimde itfaiyenin arama kurtarmada kullandığı elektrikli kesici ve kırıcı aletlerin kullanımı öğretildi. Amirlerinin öncülüğünde teker teker elektrikli kesici ( Spiral ) ve kırıcı ( Darbeli Matkap) kullanan yeni itfaiye erleri gösterdikleri performans ile eğitimden tam not aldılar.

Bilgi, Teknik, Tecrübe sloganıyla görev yapan Mersin İtfaiyesi daha donanımlı bir personel yapısıyla hizmet için eğitimlerine devam edecek.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu