İl Müftüsü Şaban Kondi’ye Uğurlama Programı Düzenlendi

Güncelleme 11 Haziran 2022, 14:00

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin İl Müftüsü iken 4 Haziran 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Din Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanan Dr. Şaban Kondi için düzenlenen uğurlama programına katıldı.

Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus Salonunda düzenlenen programa, Vali Ali Hamza Pehlivan’ın yanı sıra; Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi ile il protokol üyeleri katıldı.

Programda konuşan Vali Pehlivan “Her işin kendine göre zorlukları vardır. Bu zorlukları ancak işimizi severek yaparsak yenebiliriz ve başarı merdivenlerini tırmanabiliriz. Hocamız da gerek yurt içinde gerek yurt dışında çeşitli yerlerde çalışmış, nice insanların gönüllerine girmiş. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Din Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanan hocamız artık hizmetlerine ülke geneline yayarak devam edecektir. Şaban Kondi Hocamıza yaptıkları güzel hizmetler dolasıyla teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

İl Müftüsü Şaban Kondi ise “Şehrimizdeki görevimize yaklaşık 4 yıl önce başladık, o günden itibaren güzel Mersinimizin güzel insanlarıyla idarecilerimizle daire amirlerimizle bir vücudun organları gibi çalışmaya gayret ettik. Yapmış olduğumuz hizmetlerde, bu şehrin ortak kardeşliğine, birliğine, dinamizmine, kardeşliğimizin gelişmesine katkıda bulunma derdi içerisinde olduk. İlimizde güzel hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Mersin Milletvekili Hacı Özkan ile Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın da birer konuşma yaptığı program, günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu