Identify Ar-Ge ekibini Antalya’da büyütüyor

Güncelleme 10 Ağustos 2022, 14:39

Bankacılık, finans, sigorta, telekomünikasyon gibi sektörlerde Uzaktan Kimlik Doğrulama (KYC) pazarının en önemli kuruluşlarından biri olan Identify; Türkiye ve dünyada bu pazarın büyümesi için Ar-Ge çalışmalarını hızlandırdı: Identify, İstanbul Ar-Ge merkezine ek olarak geliştirmelerinin bir kısmını yapacağı Antalya’daki yeni ofisine genç ve dinamik yazılımcıları da dahil ederek Ar-Ge faaliyetlerini ülke geneline yaydı. Identify Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal, bugüne kadar Ar-Ge’ye 10 milyon TL’nin üstünde yatırım yaptıklarını belirterek, “2025 yılına kadar 100 milyon TL tutarında Ar-Ge yatırım planımız var. Bu yatırımlar kapsamında yine 2025 yılında 20 milyon dolar seviyesinde yazılım ihracatı yapmayı hedefliyoruz” dedi. 

 

Bankacılıktan finansa, sigorta dünyasından telekomünikasyona kadar ekonominin en önemli aktörlerinin ihtiyaç duyduğu uzaktan kimlik doğrulama hizmetlerinin Türkiye ve dünyada en önemli lokomotiflerinden Identify, Ar-Ge ile büyümeye devam ediyor.

 

Teknopark İstanbul ofisinde 15 kişilik bir Ar-Ge ekibine sahip olan Identify, Antalya’da yeni bir Ar-Ge yapılanmasına giderek ekibine güç katıyor. Antalya’da açılacak ofiste 10 kişi istihdam edilecek. Identify Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal yeni Ar-Ge çalışmaları için Antalya’yı seçmekten son derece mutlu olduğunu dile getirirken şunları söyledi:

 

“Antalya dinamik ve genç yazılımcıların olduğu mükemmel bir şehir. Özellikle yazılım dünyasında gün geçtikçe daha büyük bir çekim noktası haline geliyor. Genç kuşağın iş dışında yapabilecekleri sosyal faaliyetlerin fazlalığı nedeniyle Ar-Ge çalışmaları gibi yoğun entelektüel faaliyet gösterenler için çok önemli fırsatlar sunuyor. Bunun yanında havalimanı vasıtasıyla merkezlerimiz Almanya ve İstanbul’a ulaşımın kolaylığı, bizim Antalya’ya yatırım yapmamızda çok büyük bir motivasyon unsuru oldu.”

 

Antalya yazılım ile büyüyecek

Identify Antalya ofisi ilk planda sadece yazılım geliştirme hizmetleri verecek. Burada yazılım, proje yönetimi ve iş analizi bölümleri yer alacak. Ofisin ihtiyaçlar kapsamında giderek büyümesi ve 2025 yılına kadar bölgede 50 kişilik bir istihdam yaratılması öngörülüyor. Ancak Ar-Ge faaliyetleri Antalya ile sınırlı kalmayacak ve İstanbul Teknopark’ta da geliştirme çalışmaları tüm hızıyla devam edecek.

 

Identify Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal, Uzaktan Kimlik Doğrulama pazarının en önemli aktörlerinden biri olmalarının nedenini Ar-Ge konusuna verdikleri öneme bağladı: 

 

“Bu zamana kadar Ar-Ge’ye 10 milyon TL’nin üstünde yatırım yaptık. Sürekli gelişen ve kendini yenileyen bu pazarda lider olabilmek ve zirvede kalabilmek için Ar-Ge faaliyetlerimizi artırarak sürdüreceğiz. 2025 yılına kadar 100 milyon TL tutarında Ar-Ge yatırım planımız var. Bu yatırımlar kapsamında yine 2025 yılında 20 milyon dolar seviyesinde yazılım ihracatı yapmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu