Hırsızlar Jandarmadan kaçamadı

Güncelleme 6 Ekim 2022, 12:57

Mersin İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (2) adet otomobili çalarak kaçan (3) hırsızı adım adım takip ederek yakaladı.
Erdemli ilçesi Kösbucağı Mahallesinde bulunan bir limon deposundan (2) adet otomobilin çalınması üzerine Jandarma Dedektifleri olarak tanınan Jandarma Suç Araştırma Timi çalınan otomobilleri bulmak ve hırsızları yakalamak amacıyla harekete geçti.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde başlatılan geniş çaplı soruşturmada; Jandarma ekipleri olay mahalline giriş çıkış yapan araç ve şahısların araştırılması ile elde edilen güvenlik kamera görüntülerinin analizi sonucunda (3) şüpheli şahsı tespit etti.
Jandarma tespit edilen şüphelileri yakalamak, çalıntı araçları bulmak amacıyla düğmeye bastı. İcra edilen operasyon ile hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilen (3) hırsız yakalanarak gözaltına alındı. Çalıntı iki otomobilden biri Şırnak ilinde, bir diğeri ise Erdemli ilçesinde yol kenarına park edilmiş vaziyette bulundu. Otomobiller sahibine teslim edildi.
Yakalanan (3) hırsızlık şüphelisi işlemleri tamamlanmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Başa dön tuşu