‘Herkesin hayal ettiği bir camiada olmak gurur verici’

Güncelleme 8 Ağustos 2022, 13:59

TFF 3. Lig 1. Grup ekiplerinden Yeni Mersin İdman Yurdu Futbol A.Ş. yeni sezon hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Teknik direktör Ersin Aka ve yardımcıları yönetiminde Bolu’da gerçekleştirilen kampta Kırmızı Lacivertli futbolcuların istekli ve hırslı oyunu teknik ekibi mutlu etti.

Yaz transfer döneminde takıma katılan ve geçen sezon Esenler Erokspor ile şampiyonluk yaşayan Taygun Vurgun, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Takım çalışmalarının çok iyi gittiğini söyleyen Vurgun, bu imkanları kendilerine sağladıkları için teknik ekibe ve yönetime teşekkür etti.

Takımdaki son durum hakkında bilgi veren 31 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Takımdaki şu an çok güzel bir ortam var. Arkadaşlarımızla hemen kaynaşma ortamı oldu ve geçen seneden kalan arkadaşlar bize bu konuda çok yardımcı oldu. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Bu ortam bizi sonu güzel biten bir sezona taşıyacak İnşallah” dedi.

Takımdaki isim değişikliği ile ilgili de konuşan Taygun Vurgun, “Yeni ismi ilk duyduğumda bu camianın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladım. Buraya transfer olmamdaki en büyük sebep buydu. Taraftar, yönetim, teknik ekip ve futbolcu arkadaşlarım olarak bu sezon yapılanması bizi hedefe götürecek. Bu birlikteliğin oluşması bizi burada bir kıldı. Yapılanmanın karşılığını sezon sonu inşallah hep birlikte şampiyon olmuş bir şekilde yaşayacağız” diye konuştu.

Herkesin hayal ettiği bir camiada olduğu için gururlandığını belirten Vurgun, “Takıma yeni katılan birisi olarak bu kulübü seçme sebebim tabiki taraftarın saha içinde itici gücü ve MİY’in bir camia takımı olması. Herkesin hayal ettiği bir camiada olmak gurur verici. Yöneticilerimizin isteği de benim için çok önemli etkendi. Bu takıma layık olmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Esenler Erokspor’da yaşadığı şampiyonluk unvanını bu yıl da devam ettirerek Mersin İdman Yurdu’nu şampiyon yapmayı istediğini sözlerine ekleyen Taygun Vurgun, MİY’in her şeyin en iyisine layık olduğunu söyledi.

“Mersin İdman Yurdu taraftarı sahada her şeyini veren hırslı bir oyuncu profili görecek” diyerek taraftara mesaj gönderen Vurgun, “Onlarla bütünleşmek için sabırsızlanıyorum. Kırmızı Şeytanlar şampiyonluğu sonuna kadar hak eden bir taraftar topluluğu. İnşallah çok güzel zamanlarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

Başa dön tuşu