Hayırsever Ülkü Ongun’dan Mezitli’ye kütüphane

Güncelleme 14 Ekim 2022, 20:19

Yeni Mahalle İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi 2. katında iç düzenlemesi hayırsever Ülkü Ongun tarafından babası Mehmet Faruk Gürtunca adına kütüphane açılıyor. Özel bir iç dizayna sahip olacakMehmet Faruk Gürtunca Kütüphanesinin yapılmasıyla ilgili protokol Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve hayırsever Ülkü Ongun arasında imzalandı.

Bilgisayar, kitap okuma,araştırma ve çalışma, giriş ve kitap kayıt, mutfak, Mehmet Faruk Gürtunca alanıolmak üzere 6 farklı bölümden oluşacak Kütüphane’nin 220 metrekarelik bir alanı kaplayacağı bilgisi verilen protokol imza töreninde konuşan hayırsever Ülkü Ongun, gençlerin eğitimine destek olacak bir kurumun yapılmasına katkı sunmaktan ve babasının adını Mezitli’de yaşatıyor olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Kendisine böyle bir imkânı sağladığı için Başkan Tarhan’a teşekkür etti.Ongun, “Eğitime hizmet etmek en büyük hizmettir.Çocuklarımızın kitap okumasına, eğitimine sunulan katkı ülkemizin geleceğine demektir. Kütüphanemizin en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılmasını” dedi.

Hayırsever Alper Gürsoy tarafından annesi Fitnat Gürsoy adına yapılan ilk Kafe Kütüphanenin yoğun ilgi görmesi üzerine Üniversite Caddesi üzerinde bulunan Gençlik Kültür Evinde ve Merkez Mahallesinde bulunan Mehmet Altunören Gençlik Merkezi içerisinde de kafe kütüphane açtıklarını hatırlatan Başkan Tarhan, Mezitli’nin her bölgesine açtıkları kütüphanelerle kitap kenti haline getirdiklerinin altını çizdi. Kısa bir açıklama yapan Başkan Tarhan, “Belediyemizin birçok yerindekütüphanemiz var. Gençlik Merkezimizde, 10 Gönüllü Evimizde ve Down Kafede var.Şimdi de Kültür Merkezimiz içerisinde çok özel ve çok kapsamlı bir kütüphaneyihayırseverimiz Ülkü Ongun’un desteğiyle yapıyoruz. Değerli babası şair, yazarve herkesin bildiği Gezsen Anadolu’yu şiirinin de yazarıMehmet Faruk Gürtunca’nınadını alacak kütüphanemizde, ders çalışma ve kitap okumanın yanında bilgisayarsistemi de bulanacak. Daha önce çok farklı alanlarda dayanışma örneği gösterdiğimiz sayın Ülkü Ongun’a eğitime ve kitaba verdiği önemden dolayı teşekkürlerimi sunarım” diyerek, tüm Mezitlilileri kitap okumaya davet etti.

Başa dön tuşu