BM MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ TÜRKİYE TEMSİLCİSİ LECLERC, BAŞKAN SEÇER’İ ZİYARET ETTİ

Mersin Sondakika

BM MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ TÜRKİYE TEMSİLCİSİ LECLERC, BAŞKAN SEÇER’İ ZİYARET ETTİ


Bu haber 2021-06-11 16:54:09 eklenmiş

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, Başkan Seçer ile bir araya geldi. Başkan Seçer, mülteci konusu ve buna bağlı birçok sonunun çözümünde BM Yüksek Komiserliği’nin önemli bir çözüm ortağı olduğunu düşündüğünü belirterek, “Mersin’deki mülteci sorunlarının çözümünde bir başına yerel yönetimlerin bu sorunların üstesinden gelebileceğini düşünmüyorum. Özellikle sizin gibi uluslararası deneyime sahip kurumlarla yapacağımız iş birliği bizim yapacağımız çalışmalarda çok olumlu sonuçlar almamıza neden olacak” dedi.

Kentteki mülteci olayına her şeyden önce bir insan olarak yaklaştığını belirten Seçer, “Onları bir yabancı, ‘burada ne işleri var’ düşüncesiyle değil; gerçekten savaşın yarattığı olumsuzluklarla çaresiz kalmış ve mutlaka yardıma ihtiyacı olan topluluklar olarak görüyorum” diye konuştu. Görev ve yetkileri dâhilinde farklı kurumlarla, istihdam, eğitim, hukuki, psikolojik birçok konuda önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Seçer, “Sizin de çalışmalarınızda bir çözüm ortağı olarak bizimle yapacağınız beraberlik bizi çok güçlendirir” dedi.  

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc ise “Bu iş birliğini büyükşehir belediyeleri ile yapmak bizim için çok önemli. Bizim bu yapacağımız iş birliklerinde spesifik alanlara odaklanmamız çok önemli. Bu şekilde insanların ihtiyaçlarına daha da yakından ulaşabileceğiz” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleriYazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Minsan Haber Ajansı Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder