Gülnar ve Aydıncık’ta Başkan Seçer’e Yoğun İlgi

Güncelleme 10 Mayıs 2023, 11:47

Başkan Seçer, Gülnar ve Aydıncık ilçelerine çıkarma yaptı. Ziyaretlerine Gülnar ilçesinde başlayan Başkan Seçer, her 2 ilçede de büyük ilgi ve sevgi ile karşılandı.

İlk olarak CHP Gülnar İlçe Başkanlığı’nda partililer ile görüşen Başkan Seçer, miting meydanlarında ve gittiği programlarda Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için oy istediğini ifade ederek, “Herkesin ortak kaygısı; ‘Türkiye elden gidiyor’. Türkiye’yi tekrar yola sokmamız ve rayına oturtmamız lazım” dedi.

Partililer ile bir araya gelmesinin ardından Gülnar’da çarşıyı gezen Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzedelerle de bir araya geldi.

CHP Aydıncık İlçe Başkanlığı’nda da partililere seslenen Seçer,  31 Mart seçimlerinde Türkiye’nin en önemli büyükşehirlerini CHP olarak kazandıklarını ifade ederek, “İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya… Türkiye’nin ekonomisi de demografisi de sorunları da burada. Mersin’de hangi sorun varsa Türkiye’de de var” diye konuştu.

 

Her türlü engellemeye ve finansman sorununa rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı olarak birçok hizmet verdiğini ifade eden Başkan Seçer, “Her şeyin çok güzel olacağından eminim. Bu ülke sahipsiz değil.  14 Mayıs’ta seçimden zaferle çıkacağız. 15 Mayıs’ta huzurlu bir Türkiye’ye uyanacağız ve Türkiye’yi biz yöneteceğiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar ve Aydıncık ilçelerine çıkarma yaptı. Ziyaretlerine Gülnar ilçesinde başlayan Başkan Seçer, burada Gülnarlılar tarafından alkışlar ve meşaleler eşliğinde; “En Büyük Başkan Vahap Başkan” sloganıyla karşılandı. Başkan Seçer, vatandaşlarla selamlaşmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gülnar İlçe Başkanlığı’na giderek, partilileri ile bir araya geldi.

 

“Bu saatten sonra önemli olan sandık güvenliği”

Gülnar’da CHP İlçe Örgütü üyeleriyle bir araya gelerek, seçime sayılı günler kala değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, seçimde sandık güvenliğini sağlamanın en önemli konu olduğunu belirterek, “Seçimlere 4 gün kaldı. 5. gün sabah herkes sandık başına gidecek. 4 gün kalan bir seçimde kararsız yoktur, varsa da çok azdır. Bu saatten sonra önemli olan sandık güvenliği. Sizin göreviniz bu saatten sonra oylarınıza sahip çıkmak. Sadece kendi oylarınıza değil, vatandaşın partinize verdiği oya da sahip çıkmak durumundasınız. İşin özü bu” dedi.

“Herkesin ortak kaygısı; ‘Türkiye elden gidiyor’”

Miting meydanlarında ve gittiği programlarda Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için oy istediğini ifade eden Başkan Seçer, “Herkesin ortak kaygısı; ‘Türkiye elden gidiyor’. Türkiye’yi tekrar yola sokmamız ve rayına oturtmamız lazım. ‘Sizin gönlünüzden geçen partiye oy verin ama gelin Kemal Kılıçdaroğlu’nu tercih edin’ dedik. Elbette ki ben CHP’ye oy vermesini arzu ederim” diye konuştu.

“Kimseyle düşmanlaşmayın”

Seçimlerde çıkacak sonuçların ülke yararına olması temennisinde bulunan Seçer, “Dualarımız, dileklerimiz, umutlarımız o yönde. CHP’li, AK Partili, MHP’li, İYİ Partili fark etmez, herkes akraba. Yani bu tuzağın içine düşmeyelim. İnsanlara yazıktır. Hepimiz bir aile sahibiyiz. Kötü olaylar sonucu üzüntü verici sonuçlarla karşılaşmayalım. Kimseyle düşmanlaşmayın. Çünkü rakip de bunu çok zorluyor, farkındayım. Ama sakin olun. Yani AK Partilisi, MHP’lisi bizim kardeşimiz. Birlik, beraberlik lafla olmaz; bağırarak, çağırarak değil, sizin nezaketinizle, şefkatinizle, vicdanınızla olur” ifadelerine yer verdi.

Seçer, esnaf ziyaret etti

Partililer ile bir araya gelmesinin ardından Gülnar’da çarşıyı gezen Başkan Seçer’e esnaf ve vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi gösterildi. Esnafa “Bereketli işler” temennisinde bulunan Seçer, vatandaşlarla da sohbet ederek dertlerini paylaştı.

Ziyaretlerinde Başkan Seçer’e sevgi gösterisinde bulunan gençler, Büyükşehir’in Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden çok memnun olduklarını belirterek, bu imkânı kendilerine sağladığı için Başkan Seçer’e teşekkür ettiler. Başkan Seçer ile geçim derdi hakkında sohbet eden bir esnaf ise, “İyi olacağız Başkanım. Geliyor gelmekte olan” diye konuştu. Bir başka vatandaş da “10 numara hizmet görüyoruz. Sizi tebrik ediyorum” diyerek Gülnar’a yapılan hizmetlerden ötürü memnuniyetini ifade etti.

Seçer, Gülnar Kız Öğrenci Yurdu’nda depremzedelerle bir araya geldi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzedelerle bir araya gelen Başkan Seçer, burada da vatandaşlarla sohbet etti ve büyük bir coşku ile karşılandı.

Depremzede yurttaşlar, “Sayenizde aylardır burada kalıyoruz. Allah sizden razı olsun” derken, depremzede öğrenciler de sınav ücretlerini karşıladıkları ve kurs merkezlerinde eğitim görme imkanı sağladıkları için Başkan Seçer’e teşekkür etti. Görevliler tarafından çocuklara oyuncak dağıtımı yapıldı.

“Mersin’de hangi sorun varsa Türkiye’de de var”

Gülnar ziyaretinin ardından Aydıncık’a geçerek, CHP Aydıncık İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Seçer, burada da partililer ve vatandaşlar tarafından coşku ile karşılandı.

31 Mart seçimlerinde CHP olarak Türkiye’nin en önemli büyükşehirlerinin yönetimini kazandıklarını ifade eden Başkan Seçer, “İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya… Daha önemli ve stratejik kentler mi var? Bu 5 kent Türkiye ortalamasıdır. Türkiye’nin ekonomisi de demografisi de sorunları da burada. Mersin’de hangi sorun varsa Türkiye’de de var. İstanbul’da hangi sorun varsa Türkiye’de de var. Sığınmacı sorunu Mersin’de var da Türkiye’de, diğer illerde yok mu? Ekonomik sorun Mersin’de var da Türkiye’de yok mu?” diye konuştu.

“Cumhur İttifakı’nda siyaset yapanlar karun gibi zengin aileler”

Türkiye’de eğitimden sağlık sistemine kadar pek çok alanda sorunlar olduğuna değinen Başkan Seçer, “Her tarafta sorun alanı var. Yolsuzluk iddiaları almış başını gitmiş. İsraf, şatafat. Altın varaklı saraylarda Türkiye’yi yöneten bir Cumhurbaşkanı, milletvekilleri.. Cumhur İttifakı’nda siyaset yapanlar karun gibi zengin aileler. Türkiye’nin gündemi bu. Sandık başına giden 64 milyon, kimin neler karıştırdığını bilmiyor mu zannediyorsunuz?” dedi.

“Biz ülke sevgisi tartışılmayacak bir gelenekten geliyoruz”

CHP’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğunu hatırlatan Başkan Seçer, CHP’lilerin de ülke sevgisi tartışılmayacak bir gelenekten geldiğine dikkat çekerek, “Bu ülkeyi kurtaran, ulusal kurtuluş mücadelesini veren, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, toplumu modern bir toplum haline getirmek için dünya koşullarının çok ötesinde kararlar verip, devrimler yapan, hukuk sisteminden, eğitim sistemine, tarıma, sağlığa,  kadınların seçme seçilme hakkına kadar modern bir toplum yaratan, bu ülkeye sahip çıkan insanın kurduğu siyasi parti terörle yan yana getirilir mi? Şimdi bu laflara kulağımızı tıkayalım. Bizim değerlerimizden en önemlisi bayrağımızdır ve vatanımızdır” diye konuştu.

“Türkiye’nin ve halkın kaynakları sömürülmüş, çalınmış”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 418 milyar doları halka dağıtacağını söyleyen Başkan Seçer, “Rakam 418’dir, 458’dir, 5’li çetedir 15’li çetedir. Hakikaten Türkiye’de bir çete var. 418, 518, 718 milyar dolarlar çok daha fazlaları Türkiye’nin, halkın kaynakları. Sömürülmüş, alınmış, çalınmış, bir şekilde cebe indirilmiş. 1 liralık iş 10 liraya yapılmış. Farklı yöntemlerle Türkiye’nin kaynakları halka gidecekken başka taraflara gitmiş, götürülmüş. Şimdi böyle bir ülke gerçeğiyle karşı karşıyayız” ifadelerine yer verdi.

“Bu düzeni kabul etmemiz mümkün değil”

Türkiye’de adaletsizlik olduğunu ve adaletsizliğin sadece yargıda olmadığını, belediyelere sağlanan imkanlarda da aynı durumun söz konusu olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer “Muhtar yol istiyor, asfaltı yapabilmem için malzeme, malzemeleri almak için de para lazım. Eğer devletin bankaları, kurumları, Millet İttifakı’nın belediyelerine ayrı, Cumhur İttifakı’nın belediyelerine ayrı davranırsa bu ülkede adalet mi var? Ben böyle bir adaleti tanıyamam, bu düzeni kabul etmemiz mümkün değil. 14 Mayıs’ta mücadelemizi sandıkta yaparız. Seçim biter, 85 milyonu biz aynı gözle görürüz, adalet budur. Dinen de, imanen de,  ahlaken de, insanen de budur. Bir kurum yaptığı desteklerin yüzde 99’unu Cumhur İttifakı’na mensup belediyelere yapar,  yüzde 1’ini de ‘İş olsun torba dolsun’ diye Millet İttifakı’na mensup belediyelere yapıyorsa bu iktidarın adaleti sorgulanır. Yapmayın, biz böyle adaleti reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de artık önemli belediyelerin Millet İttifakı’nın ya da CHP mensubu başkanların idaresinde olduğunu söyleyen Başkan Seçer şunları kaydetti:

“Vatandaşlardan hizmetlerimiz üzerinden oy isteyeceğiz. Milletimiz; bizim hizmetlerimizde, tavırlarımızda, davranışlarımızda, vatandaşa karşı muamelemizde adalet varsa, yaptığımız işte kalite varsa, bu başkanlar hırsızlık yapmıyorsa, israf etmiyorsa, ülke yönetimini de bu anlayıştaki idarecilere teslim etmek durumundadır. Türkiye’de muhalefet partilerinin en yüksek oy alacağı kentlerin başında Mersin geliyor. Bu da Türkiye’de bir değişimin habercisidir.”

“14 Mayıs’ta seçimden zaferle çıkacağız”

Her türlü engellemeye ve finansman sorununa rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bir çok hizmet verdiğini ifade eden Başkan Seçer, “Adaletli bir Cumhurbaşkanı döneminde, bir iktidar döneminde emin olun Mersin’e beş katı daha fazla hizmet getiririm. 20-25 senedir sahil yolunuz devam ediyor. 10 senedir havaalanı bitmez mi? Bu mu adalet? Her şeyin çok güzel olacağından eminim. Bu ülke sahipsiz değil. Bu ülke boş atanların değil, emek edenlerin ülkesi. Bu ülke çalışanların ülkesi, hayatını, sağlığını, servetini, çocuklarının geleceğini; ülkesinin geleceğinin gerisinde düşünen insanların ülkesidir. 15 Mayıs’ta huzurlu bir Türkiye’ye uyanacağız ve Türkiye’yi biz yöneteceğiz” diye konuştu.

CHP Aydıncık İlçe Başkanı Abdullah Servili de, Başkan Seçer’e kolaylıklar dileyerek, “Gece gündüz durmadan koşturuyorsunuz. Bugün de ilçemize onur verdiniz. Ama az kaldı. Ortak amacımız önce Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız olarak ilan ediyoruz, sonra Mersin’de gelecek yarınlarımıza damga vuracak bir sonuç almak için el birliğiyle çalışıyoruz, çalışacağız” dedi.

Başa dön tuşu