Gülcan Kış, ‘ Mersin’in huzurunu bozmaya güçleri yetmez’

Güncelleme 3 Ekim 2022, 22:11

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Gülcan Kış, bazı kesimlerin Mersin Büyükşehir Belediyesi ile terörü yan yana getirmeye, algı yaratarak kamuoyunu yanıltmaya çalıştıklarına dikkat çekerek “Mersin Büyükşehir Belediyesinin terörle hiçbir ilişkisi olamaz. Bu tür algı operasyonlarının belediye hizmetlerimizin tüm ilçelerimizde ayrım yapmadan, kaynakları israf etmeden, kaliteli ve etkin olarak sürdürdüğü bir dönem de yapılmasını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Mersin bir huzur kentidir. Mersin bir barış kentidir. Mersin’in huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Gülcan Kış, “Mersin’in Sanayi ve İhracat Yıldızları” ödül törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Gülcan Kış, Tece’deki polisevine yapılan terör saldırısını kınadı.

Kış, “Hepimizi derinden üzen bir terör saldırısı yaşadık. Mersinliler olarak her zaman söylüyoruz: Mersin bir huzur kentidir. Mersin bir barış kentidir. Mersin’in huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez. Yetmeyecektir de. Böyle bir ortamda Mersin Büyükşehir Belediyesini ve çalışanları terörle yan yana getirme gayretlerini, bu yönde ısrarla yapılan algı çalışmalarını kınıyorum” dedi.

“AYRIM YAPMADAN, KAYNAKLARI İSRAF ETMEDEN HİZMET VERİYORUZ”

“Mersin Büyükşehir Belediyesinin terörle hiçbir ilişkisi olamaz” diyen Gülcan Kış, “Anayasamızın hükmü de açıktır. Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar kimse suçlu sayılamaz. Hele hele bu devletin saygın kurumları aracılığıyla hiç yapılamaz. Bu tür algı operasyonlarının belediye hizmetlerimizin tüm ilçelerimizde, ayrım yapmadan, kaynakları israf etmeden, kaliteli ve etkin olarak sürdürdüğü bir dönem de yapılmasını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimiz tüm engellemelere karşın devam edecektir” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIMIZ KAMPLARA BÖLÜNMEK İSTEMİYOR”

 İş dünyasının daha çok yatırım yapmak, daha çok istihdam yaratmak, daha çok ihracat yapmak istediğine değinen Gülcan Kış, “Bu ancak güven ve istikrarla olur. Güven ve istikrar da güçlü bir demokrasiyle olur. Güçlü bir demokrasi yoksa güçlü bir ekonomiden söz edilemez. Bugün ülkemizde milyonlarca vatandaşımız istihdam sağlayan, gelir artıran politikalar bekliyor ve istiyor. Çünkü vatandaşlarımızın büyük kısmı işsiz ya da işini kaybetme endişesi taşıyor. Vatandaşlarımız cumhuriyetin kazanımlarından vazgeçmeden değerlerine saygılı, emeğinin karşılığını aldığı bir Türkiye istiyor. Kamplara bölünmek istemiyor. Yabancı düşmanlığının dalga dalga yayıldığı, kapılarının dünyaya kapandığı bir Türkiye istemiyor. Kamu yönetiminde adalet istiyor. Dünya standartlarında bir demokrasi istiyor” diye konuştu.

 

Başa dön tuşu