“Girişimcilerimize destek devam edecek”

Güncelleme 6 Temmuz 2022, 10:38

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, girişimci ve yatırımcılara devlet ve ilgili bakanlıkların sağladığı desteklerin bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Mersin Ticaret Borsası Meclis Toplantısı, Vali Ali Hamza Pehlivan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Meclis Başkanı Şerafettin Memiş, Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, meclis ve disiplin kurulu üyeleri katıldı.

 “MERSİN’İN HER ALANDA ÇITASI DAHA DA YÜKSELECEK”

Toplantıda yaptığı konuşmasında her sektörde önemli potansiyellere sahip olan, gelişim yolunda önemli ilerlemeler kat etmiş  Mersin’in daha da gelişip kalkınması için şehrimizin bütün kesimleriyle, tüm sektörleriyle ile istişare, işbirliği ve koordinasyon içinde müşterek gayretle çalışmanın önemine vurgu yapan Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in her alanda çıtasının daha da yükseleceğine inandığını ifade ederek, “Muhtelif sorunların çözümünde istişarenin, yapıcı fikir ve önerilerin çok önemli bir yeri var. Gönül birliği, elbirliği ve iş birliği içinde çalıştığımız sürece başarılı neticeler artarak devam edecektir. İlimizde yatırım yapan, üretime, istihdama, ihracata katkı sağlayan veya bundan böyle sağlayacak olan herkese ilimiz adına teşekkür ediyorum. Girişimcilerimize, yatırımcılarımıza Devletimiz, ilgili Bakanlıklarımızın sağladığı destekler bundan sonra da devam edecektir” dedi.

 “İLK 10’DA YER ALIYORUZ”

Borsa Meclis Başkanı Şerafettin Memiş toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında tarım ve gıda sektörünün yaşamakta olduğu sıkıntılar hakkında bilgi verdi. Mersin Ticaret Borsası’nın bin 200 aktif üyesi ile faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapan Memiş; “Her yıl artan Borsamız işlem hacmi 2021 yılında 14 milyar TL’ye ulaştı. Yıllar itibariye 113 ticaret borsası arasında sürekli olarak ilk 10’da yer alıyoruz” ifadelerini kullandı.

 “MERSİN EKONOMİSİ GÜÇLÜ BİR İVME YAKALAYACAK POTANSİYELE SAHİP”

Toplantıda borsa  faaliyetleri hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, Mersin’in önündeki en önemli engellerin başında uzun yıllardır tamamlanmayan projelerin geldiğini belirterek, “Mersin Konteyner Limanı, Belirlenen Turizm Bölgelerinin Yatırıma Açılması, Çeşmeli-Kızkalesi-Taşucu Otoyolu, Lojistik Merkezi projeleri tamamlandığı taktirde Mersin ekonomisi güçlü bir ivme kazanabilecek hatta sıçrama yaratacak potansiyele sahip” diye konuştu. Toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

Başa dön tuşu