Gençlerle her buluşmamda heyecanlanıyorum

Güncelleme 3 Ağustos 2022, 00:08

Başkan Büyükakın, dünyanın en büyük kent parklarından ve en önemli endüstriyel dönüşüm projelerinden olan Sekapark’ta 7’den 77’ye tüm vatandaşlarla buluştu

 

Dünyanın en büyük kent parklarından ve en önemli endüstriyel dönüşüm projelerinden biri olan Sekapark’ta 7’den 77’ye tüm vatandaşlarla buluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Asıl olan tüm insanımızın şehrimizden mutlu olmasıdır. Biz bu amaçla Mutlu Şehir Kocaeli hedefiyle yola çıktık ve şehrimizin tamamında bu anlayışla çalışıyoruz. Eser üretirken diğer bir taraftan da insanımızla buluşuyoruz. Çocuklarımızla, gençlerimizle ve kıymetli büyüklerimizle sohbet ediyoruz. Önerileri başta olmak üzere kente dair vizyonlarını öğreniyoruz. Halkımıza çok şey borçluyuz. Kendilerine hizmet etmemiz için bize güvendiler. Bu güveni bugüne kadar boşa çıkarmadık, bundan sonra da çıkarmayacağız” dedi.

 

“ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”

Sekapark’ta yoğun ilgi gören ve herkesle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Büyükakın, gençlere özel ilgilendi. Gençleri dinleyen ve onların penceresinden dünyaya bakan Başkan Büyükakın, “Biz tartışan ve üreten gençlerin ülkemizde yetişmesi için çalışıyoruz. Gençlerimiz artık, dirençli şehirler, sürdürülebilir kalkınma, genç dostu şehir, kişi başı yeşil alan miktarı, engelli dostu, iklim krizi gibi birçok konuyu çok yakından takip ediyor. Bizlere de bu konularda sorular soruyor ve önerilerini söylüyorlar. Gençlerle her buluşmamda heyecanlanıyorum. Çünkü onların dünyaya bakış açıları ülkemiz açısından çok önemli. Gençlerimize güveniyoruz” şeklinde konuştu.

 

“ÇOK ÖNEMLİ BİR ZAMANIMIZI GENÇLİĞİMİZE HARCIYORUZ”

Birliktelikler sonrası yaptığı değerlendirmede, “İnsana yapılan yatırım en büyük yatırımdır” diyen Başkan Büyükakın, “Kocaeli’nin her noktasına yaptığımız yeşil alanlarda gençlerimiz ve her yaştan vatandaşımız huzurlu bir şekilde vakitlerini değerlendirebiliyor. Bu alanlarda yaptığımız ziyaretlerde, gençlerimizi ve çocuklarımızı dinliyoruz. Bakınız artık sorgulayan, öğrenen ve üreten gençler var. Bizler Cumhurbaşkanımızın da özellikle vurguladığı ve bizlere olan talimatları da aynı şekilde, gençlerimizin yanında olmak ve daha nitelikli yetişmeleri için destek olmak. Biz bu nedenle çok önemli bir zamanımızı gençliğimize harcıyoruz. Bunun da çok önemli bir yatırım olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“HİÇBİR YAVRUMUZUN MAĞDURİYETİNE ASLA GÖZ YUMAMAYIZ”

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni yetimin, öksüzün, ihtiyaç sahibi ailelerimizin kıymetli evlatlarının yanı sıra tüm gençlerimizin sığındığı bir liman ve bununla birlikte en iyi arkadaşı olarak konumlandırdık” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Şunun altını özellikle çizmek istiyorum. Hiçbir vatandaşımızın, hiçbir yavrumuzun mağduriyetine asla göz yumamayız. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda en yüksek seviyede titiz bir çalışma içerisindeyiz. Gençlerimize söz verdik. Onları yakından ilgilendiren her projede, her eser ve hizmette daha çok çalışacağız. Biz gençlerimize geleceğimizin teminatı olarak bakıyoruz. Onlar bizim gözümüzün nurudur” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu