Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı MTSO’yu ziyaret etti

Güncelleme 22 Nisan 2022, 13:35

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Destek Hizmetleri Grup Başkanı Hayati Arslan ile GİB 1. Hukuk Müşaviri Neslihan Beşli Göksel, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Fuad Budur, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cem Bucuge, Yönetim Kuru Üyeleri Yasemin Taş ve Yalçın Darıcı ile bir araya gelen GİB Heyeti, Mersin’in sorunları ve taleplerini dinledi.
Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’ın Mersin’de devam eden organize sanayi bölgesi yatırımları hakkında bilgi vermesi sonrası Dilbay, “Ülkenin sizler gibi müteşebbislere ihtiyacı var. Bu sayının artması önemli. Bizler de elimizden geldiğince sizlere yardımcı olup görebildiğimiz sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bu sorunları belirlemede TOBB’dan ciddi destek alıyoruz” dedi.
Meclis Başkanı Hamit İzol’un da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmesi sonrasında tek tek söz alan Yönetim Kurulu Üyeleri, sektörlerin sorunları ve taleplerini aktardı. Özellikle Irak’a ihracat yapan firmaların taahhüt kapatma noktasında yaşadığı sıkıntılardan Mersin Serbest Bölgedeki üretici firmaların faturalarında yaşanan bir takım hatalar nedeniyle vergi istisnasından yararlanamamasına, Vergi Denetim Kurulu’nun Mersin yerine Konya’ya taşınmasının oluşturduğu sıkıntıdan enflasyonist bir ortamda enflasyon muhasebesine geçilmemesinin getirdiği sorunlara, KDV iade sistemleriyle ilgili kolaylaştırma talebinden hangi sektörlerde KDV muafiyeti beklendiğine kadar birçok konu ele alındı. Görüşme çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.
Başa dön tuşu