Gazeteci Adalıoğlu’na sosyal medyada çirkin saldırıya tutuklama

Güncelleme 5 Eylül 2022, 20:49

Türkiye Spor Yazarları Derneği Mersin Temsilcisi ve Güney Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Adalıoğlu’na sosyal medyadan tehdit ve hakaretlerde bulunan Serdar Gür, mahkemece tutuklandı.
Yeni Mersin İdman Yurdu ile Amasyaspor arasında oynanan maçta basın tribününe girmek isteyen Serdar Gür olay çıkardı. Gür, gazeteci olmamasına rağmen ve akreditesi bulunmadan basın tribününe girmeye çalıştı. Yetkililer tarafından içeri alınmayan Gür, bir süre sonra sosyal medya hesabından adeta terör estirdi. Gazeteci Ali Adalıoğlu’nu hedef alan Serdar Gür adlı şahıs peş peşe küfür ve tehdit içeren seviyesiz paylaşımlar yaptı. TSYD Temsilcisi Ali Adalıoğlu, şahsını, ailesini, mesleğini ve TSYD’nin kurumsal yapısını hedef alan, spor müsabakası sürerken şiddet çağrısı yapan bu mesajlar üzerine Serdar Gür adlı şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü ekipleri zaman kaybetmeden suç duyurusunu işleme aldı.  Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince hesabı, adresi belirlenen Serdar Gür, sabah saatlerinde evinden gözaltına alındı. İlgili şubece ifadesi alınan Gür, çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“HUKUKSAL MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM”

TSYD Temsilcisi Ali Adalıoğlu, müsabakalar sırasında statlara giriş şartlarının TFF tarafından belirlendiğini hatırlatarak, konuya ilişkin şunları söyledi:
“Basın tribününe girebilecek gazetecilerin de bazı şartları yerine getirmesi ve TFF tarafından verilen kartları taşıması gerekir. Adı geçen şahıs gazeteci değildir. TSYD’de ya da TFF’de adına düzenlenmiş bir kart bulunmamaktadır. Maç öncesi bize bir bildirimi de olmamıştır. Maç saatinde kapıya gelmiş ve basın tribününe girmek istemiştir. Görevli arkadaşlar da o şahsı basın tribününe almamıştır. Her taraftar gibi maçı stadın herhangi bir tribününden izleyebilir. Ama basın tribününe girme şartlarına sahip olmadığı için tribüne alınmamış. Şahıs bunun üzerine sosyal medyadan şahsıma, aileme, mesleğime, TSYD’nin kurumsal yapısına saldırıda bulunmuş, tehditler savurmuştur. Maç devam ederken defalarca, peş peşe benzer içerikte tehdit mesajları atmıştır. Bu tehditler ve hakaretler üzerine suç duyurusunda bulundum. Hukuksal mücadelemi sürdüreceğim.”

 

Başa dön tuşu