Dilek Ağacı projesi ile ihtiyaç sahibi çocuklar hayallerine kavuşuyor

Güncelleme 12 Nisan 2022, 12:13

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında başlatılan ‘Geleneksel Dilek Ağacı Projesi’ ile dilekte bulunan ihtiyaç sahibi çocuklar hayallerine kavuşuyor.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde yer alan Camili Anaokul-İlkokul öğrencileri için  düzenlenen ‘Dilek Ağacı’ projesi kapsamında; Mersin Adliyesi 4. kat Baro Odasında dilek ağacı oluşturuldu. Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, yönetim kurulu üyeleri, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Ezgi Şimşek ve merkez üyesi avukatların işbirliğinde yürütülen proje kapsamında, ihtiyaç sahibi çocukların ihtiyaçlarını yazdığı küçük kâğıtlar zarfın içine konulup dilek ağacına asıldı. Avukatlar, stajyer avukatlar ve hayırsever vatandaşlar, dilek ağacından dilediği zarfı çekerek, çocukların ihtiyaçlarını karşılıyor. İsteyen de bağışta bulunuyor.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi, çocuklara umut olan ‘Dilek Ağacı’ projesine destek vermek isteyenlerin, 18 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar Baro Odasına hediyelerini bırakabileceğini ya da kumbaraya bağışta bulunabileceğini söyledi. Daha sonra Camili Okulu ziyaret edilerek öğrencilere hediyeleri verilecek.

Başa dön tuşu