ÇOCUKLAR, HAYAL DÜNYALARINI KÂĞIDA DÖKTÜ

Güncelleme 23 Haziran 2024, 12:18

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Adile Teyze, Halkkent ve Münir Özkul Çocuk Gelişim Merkezlerinde eğitim gören çocuklar, adını tüm dünyaya duyuran Mersinli sanatçı Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’ni gezdi. Çukurova’da üreten sanatçıların eserlerinin yer aldığı ‘Frekans C’ sergisini gezen çocuklar sergi sonrası minderlere oturup, gördükleri eserleri özgün bir biçimde resmetti.

Yıl boyunca eğitim programı çerçevesinde çocukları bilişsel, duyuşsal ve öz bakım alanlarında destekleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocukların sosyal gelişimlerine de düzenlediği gezilerle katkı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Adile Teyze, Halkkent ve Münir Özkul Çocuk Gelişim Merkezlerinde eğitim gören çocuklar, adını tüm dünyaya duyuran ve aslen Mersinli olan sanatçı Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’ni gezdi.

 Yenişehir Belediyesi bünyesinde hizmete açılan Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde; resim, heykel, seramik ve tekstilden oluşan ve Çukurova’da üreten sanatçıların eserlerinin yer aldığı ‘Frekans C’ sergisini gezen çocuklar, sanat eserlerini hayranlıkla izledi. Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nin Sanat Danışma Kurulu Üyesi Veli Mert, çocuklara galeri içerisinde yer alan eserler hakkında bilgi vererek, galeri içerisinde uygulanması gereken davranışlar, sunum teknikleri ve resim bilgisi üzerine onları aydınlattı. Galeri gezisinin ardından çocuklar minderlere oturup, sanat eserlerini kendi hayal dünyalarına uygun bir şekilde resmetti

Başa dön tuşu