Çocuk Evleri Sitesinde Kalan Çocuklar Bayram Sevinci Yaşadı

Güncelleme 23 Nisan 2023, 13:55

Mersin Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ramazan Bayramı’nı Mersin Barosu  Çocuk Hakları Merkezi’nin düzenlediği etkinliklerle doyasıya kutladı. Çocuk Hakları Merkezi üyesi avukatlar, bayram sevincini Mersin Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarla birlikte yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin düzenlediği kermesten elde edilen gelir ve yapılan bağışlarla, Mersin Çocuk Evleri Sitesi bahçesinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ramazan Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuklar, kurulan oyun parkurları ile eğlendi. Etkinlik kapsamında survivor parkuru, büyük parkur, şişme oyun parkı, pamuk şekeri standı, trambolin kurularak, çocuklara patlamış mısır ikram edildi. Çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye verildi.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Ezgi Şimşek, meslektaşlarının desteğiyle böyle bir organizasyon düzenleyip, bayram sevincini çocuklarla birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, çocukları bayramlarımızda yalnız bırakmamayı önemsediklerini söyledi.

Başa dön tuşu