CHP’li Aktay; ” Yalancı bahar 14 Mayıs’ta bitecek”

Güncelleme 31 Mart 2023, 15:29

CHP Milletvekili aday adayı Hukukçu Adil Aktay, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin ülkemizin siyasal tarihinin en önemli sınavlardan biri olduğunu söyledi.

Ülkemizde son 20 yılda yaşadığı sosyal ve ekonomik sıkıntıların en önemli nedeninin liyakatsız yöneticiler olduğunu ifade eden Adil Aktay, liyakatsız kadroları yaratan unsurun da tek adam yönetimi olduğuna dikkat çekti. Aktay, ” 20 yılı aşkın süredir ülkeyi yöneten AKP iktidarının bu ülkeye yaptığı en büyük kötülük devletin kurumlarının altını boşaltması oldu. Yıllarca dile getirdiğimiz sıkıntılar özellikle yaşadığımız deprem felaketinin ardından bir kez daha ortaya çıktı. Bu acı tablonun içerisinde, maalesef devletimizi düşürdükleri başka bir acı tabloyla daha karşılaştık. Artık bu liyakatsız kadroların ülkemizin yönetim kademesindeki görev süresi çoktan dolmuştur.14 Mayıs’ta halkımız sandıkta, talimatla çalışan, en zor gününde yurttaşını kaderine terkeden, yardım kurumlarını bile ticari kuruluşlara çeviren bu ucube sistemi alaşağı edecektir” dedi .

Merkezi hükümetin seçime 2 aydan daha az bir süre kaldığı süreçte kamu olanaklarını kontrolsüz bir şekilde vatandaşlara açtığına dikkat çeken Aktay. ‘ Bu seçimi kaybedeceklerini anlayan bu zihniyet 20 yılı aşkın süredir devletin kurumlarının altını boşalttığı gibi şimdide kasasını boşaltıyor. Kamu kurumları binlerce insanımızı istihdam etmek için neredeyse seferber oldu. Bu kadar istihdamın hiç karşılığı olmayacakmış gibi davranıyorlar. Henüz milyonlarca EYT’linin maaşını bile ödeyemeyecek duruma gelen merkezi hükümet, seçimi kazanmak uğruna yine insanlarımızın umuduyla oynuyor. Önümüzde iki seçenek var . Ya ülkemize yalancı bahar yaşatmak için halka ulufe dağıtan iflas etmiş bir sistem, ya da bu ülkenin özlediği baharı yaşatacak urettikce bağımsız hale gelen , demokrasi ve özgürlükleri önceliyen ve hak hukuk ve adaletten vazgeçmeyen bir sistem.” diyerek sözlerini tamamladı .

Başa dön tuşu