CHP adayı Dinçer Anamur’da köylü, esnaf, çiftçi ve iş dünyasıyla kucaklaştı

Güncelleme 28 Nisan 2023, 11:07

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili adayı Talat Dinçer, Türkiye’nin muz ambarı Anamur’da üretici, çiftçi, esnaf , meslek kuruluşu temsilcileri ve  vatandaşlarla buluştu. Bölgenin en önemli geçim kaynağı olan muz ve çileğin artan girdi maliyetleri karşısında üreticinin hakkını alamadığını  ve maliyetini zor karşıladığını belirten Dinçer, ‘Desteğin toprağa değil, doğrudan üreticiye verilerek, ucuz gübre, mazot, zirai ilaç ve düşük faizli zirai kredilerle üreticimizin, çiftçimizin, halkımızın  yüzünü güldürmek için kadrolarımızla iktidara hazırız’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili adayı Talat Dinçer, seçim çalışmaları kapsamında muz ve çileğin üretim merkezi Anamur’da üretici, çiftçi, köylü,  esnaf ve meslek kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla buluştu.

Parti teşkilatında CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Deniz ve partililerle buluşarak iktidara emin adımlarla yürüdüklerini belirten Talat Dinçer, ‘Millet ittifakındaki dostlarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz.  Amacımız Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayımız ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu rekor oy ile Cumhurbaşkanlığına taşımak ve mecliste çoğunluğu sağlayarak Genişletilmiş Parlamenter Sisteme ülkemizi kavuşturmaktır. Bu yolda bizlere eşlik eden cesur yürekli tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Daha sonra Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odasını  ziyaret ederek Başkan Özkan Poçulu ve yönetim kurulu ile bir araya gelerek, esnaf ve sanatkarların sorun ve beklentileri hakkında fikir alış verişinde bulunan Dinçer, ‘ Zaman yıllardır kader birliği yaptığım esnaf sanatkar dostlarımın sorun ve beklentilerini çözüme kavuşturma zamanı, CHP’yi iktidara taşıma zamanıdır’ diye konuştu.

Buradan Anamur Ticaret ve Sanayi Odasına geçerek Başkan Mehmet Tuna ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek iş dünyasısın ve yatırımcıların önündeki engelleri kaldırmak için hazır olduklarını ifade eden Dinçer, ardından Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ve yönetim kurulu üyeleriyle üreticinin, çiftçinin sorun ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Dinçer, ‘Teşviklerin tarlaya, arsaya değil, doğrudan üreticiye verilmesi, çiftçinin girdi maliyetleri olan mazıt, gübre, zirai ilaçta artan maliyetlerim minimuma çekilmesi ve üreticiye düşük faizli zirai kredinin sağlanması için kadrolarımızla hazırız’ dedi.

Anamur Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Batıhan Çıtırkı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek ulaşım sektöründeki esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerini paylaşan Dinçer, daha sonra ise sanayi sitesi ve çarşı esnafını ziyaret ederek, Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, CHP’yi iktidar yapmak için destek istedi. Sanayi sitesi ve çarşı esnafının bağrına bastığı Dinçer, ‘Artık başkanlık sistemime son verme zamanı.  Yok olan, hak, hukuk ve Adaleti yeniden tesis etmek için hazırız’ dedi

Muz ve çilek seralarını da ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Dinçer,  akşam ise Anamur Alataş köylüleriyle bir araya gelerek, Türkiye’yi huzura kavuşturma yolunda toplumun tüm kesimlerinden destek istediklerini ifade etti.

 

 

 

 

 

Başa dön tuşu