ÇBK, şampiyonluk kutlamalarını prova etti

Güncelleme 5 Ekim 2022, 11:53

Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi, 4 kupada şampiyonluğu getirecek yıldız oyuncularını ve teknik ekibini, şampiyonluk kutlamalarını anımsatan muhteşem bir törenle tanıttı.
Kulübün konaklama sponsoru BN Hotel’deki organizasyona; Vali Ali Hamza Pehlivan, Vali Yardımcıları Alp Eren Yılmaz ve İbrahim Küçük, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Yenişehir Belediyesi ve ÇBK Onursal Başkanı Abdullah Özyiğit, Kulüp Başkanı Serdar Çevirgen, Asbaşkan Ali Adalıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Kaya Tepe, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) Başkanı Vahap Şehitoğlu, kulüp yönetim kurulu üyeleri, teknik ekip, sporcular, STK temsilcileri, iş insanları ile basın mensupları katıldı.
Konuşmasında, ÇBK’nın 5 yıl gibi kısa bir sürede önemli mesafeler kat ederek büyük başarılara imza attığını vurgulayan Vali Pehlivan, “Bugün yeni bir başlangıcın, yeni bir sezonun arifesindeyiz. Görüyoruz ki, şampiyonluklara yürekten inanan oyuncular, teknik heyet ve kulüp başkanı, bu takıma gönül veren kıymetli Mersinliler var. Serdar kardeşimizin adımları ile ilimize ve basketbola kazandırılan ÇBK tesisleri var. Başarılar arka arkaya geldiğinde, o tesis çok daha fazla değer kazanacaktır. İnanıyoruz ki Çukurova Basketbol, çıkılan bu yeni yolda bugüne kadar olduğu gibi hepimizin yüzünü ağartmaya ve bizleri gururlandırmaya devam edecektir” dedi.
Başkan Abdullah Özyiğit ise “Bu yıl dünyanın en iyi basketbolcularını transfer ettik. Dünya yıldızlarını takımımıza kazandırdığı için başkanımızı kutluyorum. ÇBK kısa sürede Türkiye’nin en büyük basketbol organizasyonu olma başarısını gösterdi. ÇBK’nın büyüyerek başarılar elde etmesi ve Mersinimize her alanda katkı sunması bizleri gururlandırıyor. Altyapı bazında, çocuklarımızı spora kazandırmak amacından dolayı da kulübümüzü tebrik ediyorum. 4 kupanın da kentimize geleceğine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.
Genel Koordinatör Ender Ünlü ve İletişim Danışmanı Didem Yapar da kulüple ilgili detaylı bilgiler verirken, ÇBK’yı şampiyonluğa taşıyacak olan oyuncular ve teknik ekip tek tek sahneye davet edildi. Kulüp sponsorları BN Hotel, İyom Turizm, Medicalpark Mersin Hastanesi, Berrak Su, Bilimkent Okulları, Toros Okulları temsilcilerine plaket takdim edilmesi sonrası şampiyonluk pastası kesildi. Gece, Trangela ve Yaren’in konseri ile son buldu.
Başa dön tuşu