Büyükşehir’in Kurs Merkezleri’nde LGS Sonrası Tercih Hizmeti Başladı

Güncelleme 8 Temmuz 2022, 10:55

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde LGS hazırlık hizmeti veren kurs merkezlerinde, LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilere tercih konusunda rehberlik hizmeti verilmeye başlandı. Tercih süresinin başlamasıyla birlikte, diğer hizmetlerde olduğu gibi ücretsiz olan tercih rehberliği hizmetini başlatan Büyükşehir Belediyesi, alanında uzman rehber öğretmenlerle tercihlerini yapan öğrencilerin, tercih sürecini daha rahat geçirme fırsatı bulmasına yardımcı oluyor.

Sınava hazırlık süreci boyunca öğrencilere; eğitim, motivasyon ve sosyalleşme desteği veren Mersin Büyükşehir Belediyesi, sınav sonrası verdiği tercih rehberliği ve danışmanlık hizmeti ile de öğrencileri yalnız bırakmıyor. Tarsus Yenice Yaşar Bayboğan Eğitim Merkezi, Tarsus Eski Ömerli ve Mithatpaşa Kurs Merkezi, Mut, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı, Anamur ile Toroslar Turgut Türkalp Kurs Merkezi’nde bulunan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde alanında uzman rehber öğretmenler, öğrencileri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeye çalışıyor. Kent genelinde 9 noktada öğrencilere tercih konusunda destek olan ve merak ettiklerini yanıtlayan öğretmenler, velileri de süreç konusunda bilgilendiriyor. Rehberlik ve danışmanlık hizmeti, tercihler için son tarih olan 20 Temmuz’a kadar sürecek.

Rehberlik ve danışmanlık hizmetinin verildiği merkezlerden biri olan Yenice Kurs Merkezi Rehber Öğretmeni İpek Ay İlker süreç hakkında bilgi vererek, “Öğrencilerimizle, velilerimizle bir dönemi beraber geçirdik. Sınav sonuçları açıklandı ve tercih süreci başladı. Tercih döneminde de rehberlik hizmeti veriyoruz. Öğrencilerimize hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. Tercih hizmetlerimizde hep birlikte yol alacağız”  dedi.

2022-2023 yılı hazırlıklarının da tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen İlker, “Daha çok öğrenciye ulaşmak, daha çok veliye ulaşmak ve daha çok hizmet alınmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

“Öğretmenlerimiz dört dörtlük, çok ilgililer”

Yenice Kurs Merkezi’nde sınava hazırlanan Mehmet Can Öztürk’ün annesi Sevcan Öztürk, sınava hazırlık ve rehberlik sürecinde verilen eğitim desteğini değerlendirerek, “Dershanemizden memnunum. Dershanedeki eğitimle çocuğum daha verimli oldu. Dersleri daha iyi anlamaya başladı. Memnunuz, eksik bir yanı yok dershanemizin. Öğretmenlerimiz dört dörtlük, çok ilgililer her konuda” dedi.

“Kızım derslerine daha fazla odaklanmaya başladı”

Nadide Benzer’in annesi Gülden Benzer ise, merkezin kızı üzerindeki olumlu etkisinden bahsederek, “Buraya gelmesi aslında kızım için iyi oldu. Derslerine daha fazla odaklanmaya, daha fazla kafa yormaya başladı. Öğretmenlerinizden memnunuz. Onlar kızımı derslere daha çok yönlendirdi. Hem belediyemize, hem de bu fırsatı bize sunduğu için Vahap Seçer beyefendiye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başa dön tuşu