Büyükşehir’den ‘Fiziki Yeterlilik Sınavına Hazırlık Kursu’

Güncelleme 23 Nisan 2022, 11:17

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, POMEM, PMYO, BESYO, bekçilik ve MSÜ yerleştirme sınavlarına hazırlanan gençler için ‘Fiziki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kursu’ açıyor. 25 Nisan’da başvuruların başlayacağı kurslara katılmak isteyenler Macit Özcan Spor Kompleksi’nde bulunan Kurs Kayıt Merkezi’nden kayıt yaptırabilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi; POMEM, PMYO, BESYO, bekçilik ve MSÜ yerleştirme sınavlarına hazırlanan gençler için ücretsiz kurs hizmeti verecek.

‘Fiziki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kursu’ açılıyor, öğrenciler hayallerine yaklaşıyor

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, hayata geçirdiği ücretsiz ‘Fiziki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kursu’ ile gençleri hayallerine bir adım daha yaklaştırıyor. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Polis Akademisi, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO), bekçilik, Beden Eğitimi Yüksekokulu (BESYO) gibi okullarda eğitim alarak geleceklerini şekillendirmek isteyen gençler, bu kursa katılarak fiziki mülakatlara hazırlanabilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde görevli, alanında uzman antrenörlerin vereceği kurslarda her öğrencinin girmek istediği okulun fiziki yeterlilik parkuru oluşturulacak. Hazırlanan parkurda adaylar birebir saha ölçülerinde ve profesyonel ekipmanlarla test edilecek.

Başvurular 25 Nisan’da başlıyor

25 Nisan’da başvuruları başlayacak olan kurslara hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kurs Kayıt Merkezi’nden başvuru yapılabilecek. Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, ‘0324 533 21 42’ numaralı telefonu arayarak başvuru ve kurs detaylarını öğrenebilecek.

“Kurslarımız yaklaşık 25 kişilik gruplardan oluşacak”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, projenin detayları hakkında bilgi verdi. Taşkın, kursların tamamen ücretsiz olduğunu belirterek, “Macit Özcan Spor Kompleksi içerisindeki Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na gençlerimiz bir sağlık raporu ile müracaat ettiklerinde kurslara başlayacağız. Kurslarımız yaklaşık 25 kişilik gruplardan oluşacak. Müracaat oldukça biz bunun devamını getireceğiz” dedi.

“Ayrı ayrı parkurlarını oluşturup ona göre kurslarımızı yapacağız”

Başvuran her genci kursa alacaklarını sözlerine ekleyen Taşkın, “Ona göre sınıflandıracağız. Hangi grupta müracaatlarla ilgili bir sınıf oluşursa o grupta açacağız. Yani hiçbir gencimizi dışarıda bırakmak istemiyoruz. Bildiğiniz gibi her alanda farklı parkurlar farklı fiziksel sınavlar uygulanıyor. Biz bunların her birinin ayrı ayrı parkurlarını oluşturup ona göre kurslarımızı yapacağız. Uzman antrenörlerimiz nezaretinde Macit Özcan Spor Kompleksimizde ve spor salonumuzda kurslarımız devam edecek” diye konuştu.

Başa dön tuşu