Büyükşehir, Kentte ağırladığı misafirlerin yüzünü kitaplarla güldürdü

Güncelleme 18 Mart 2023, 12:21

Kentte ağırladığı depremzedelerin her türlü ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, misafirlerin keyifli vakit geçirebilmesi için düzenlediği aktivitelere de ara vermiyor. Erdemli’de hizmete açtığı geçici barınma merkezinde kalan depremzede yurttaşlara kitap dağıtımı gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı personelleri, küçük büyük her misafirin yüzünü güldürdü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketi nedeniyle kente gelen ve Büyükşehir’in geçici barınma merkezlerinde kalan yurttaşlara yönelik hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve farklı kitaplarla buluşmalarını sağlamak amacıyla kenti gezen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Gezici Kütüphane Otobüsü ‘Kitobüs’ün bu seferki durağı, Erdemli Hali’ndeki geçici barınma merkezi oldu. ‘Kitobüs’ ile barınma merkezinde kalan çocuklara hikaye ve boyama kitapları ile boyama kalemleri dağıtan Büyükşehir personelleri, gençler ve yetişkinler için de roman kitapları dağıttı.

Saygı: “Çocukların bu tür farklı ihtiyaçları vardı”

Geçici Barınma Merkezi’nde gönüllü öğretmenlik yapan Fatma Saygı, “Bugün çocuklar için, yaşlarına uygun kitap dağıtıldı ve çok mutlu oldular. Büyük yaş gruplarımız için de roman türü kitaplar dağıtıldı. Kreş yaş grubundaki miniklere de boyama kitapları ve boyama kalemleri verildi” dedi. Misafirleri ve özellikle de çocukları, depremin yarattığı etkiden bir nebze de olsa uzaklaştırmak için bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu söyleyen Saygı, “Çocukların zaten böyle farklı ihtiyaçları vardı ve şu an çok mutlular. Çocukları mutlu ettiği için, Vahap Başkanımıza da buradan çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Miniklerin mutlu olması her şeye değer

‘Kitobüs’ten kitap alan genç misafirlerden Nazlı Dağlı, “Burada Büyükşehir tarafından kitap dağıtıldı, ben de kitap aldım. Bu etkinliği güzel ve anlamlı buldum, çok yararlı” derken, minik Elif Naz Tüysüz ise, “Boyama kitabı ve boyama kalemleri aldım. Bunlar sayesinde burada çok güzel vakit geçireceğiz” diye konuştu.

Miniklerden Sevcan Aslan da boyama kitabını hemen kullanacağını söyleyerek, “Boyama kitabı aldım ve gider gitmez boyayacağım, kitap da okuyacağım. İyi buldum ve çok mutlu olduk” dedi. Boyama kitabı ve boyama kalemlerini çok beğendiğini söyleyen Hayat Avcı da, “Boyama kitabı ile boyama kalemleri aldım, çok güzel” diye konuştu.

Başa dön tuşu