BÜYÜKŞEHİR, EMEKLİLER HAFTASI’NDA YAŞ ALMIŞLARI MUTLU ETTİ

Güncelleme 8 Temmuz 2024, 15:09

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Emekli Evlerinde ‘Emekliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik dizisi gerçekleştirdi. Merkezde Halkkent, Yenişehir ve Mezitli Emekli Evi’nin yanı sıra, Tarsus ve Anamur Emekli Evi’nde de eğlenceli organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir, yaş almışların hem keyifli vakit geçirmesini hem de moral bulmalarını sağladı. Etkinliklerde pasta keserek kendi haftalarını kutlayan yaş almışlar; Türk Sanat Müziği ile geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi. 

 Sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra tur, geziler ve eğitim programları düzenleyerek yaş almış yurttaşların emeklilik sonrasında toplum içinde daha aktif olmalarını ve yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Emekliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik dizisi gerçekleştirdi.

 Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren merkezde Halkkent, Yenişehir ve Mezitli Emekli Evi’nin yanı sıra Tarsus ve Anamur Emekli Evi’nde de eğlenceli organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir, yaş almışların hem keyifli vakit geçirmesini hem de moral bulmalarını sağladı. Etkinliklerde pasta keserek kendi günlerini kutlayan yaş almışlar; Türk Sanat Müziği eşliğinde geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi.

 Yıldırım: “Emeklilerimizin tecrübesi bizim için çok kıymetli”

Mezitli Emekli Evi ile ortak bir şekilde Yenişehir Emekli Evi’nde yapılan etkinliğe katılan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, emeklilere Başkan Vahap Seçer’in selam ve sevgilerini iletti. Yıldırım, “Bu etkinliklere katılmaktan memnuniyet duyuyorum. Her zaman söylüyorum; bu birimin benim daireme bağlı olması benim için gurur verici. Çünkü hayatta en kıymet verdiğim konu tecrübedir, emektir. Emeklilerimiz; birçok alandan, birçok sektörden, birçok iş kolundan tecrübeleriyle emekli oluyorlar. Bunların bize katkısı, benim yaşımın çok üzerinde. Buraya gelip sizlerden tavsiye almak, Emekli Evlerini geliştirme açısından çok önemsediğim bir konu. İyi ki sizlerleyiz” dedi.

Başa dön tuşu