Büyükşehir Ekipleri, Mezitli’nin Yollarını Yenilemeye Devam Ediyor

Güncelleme 25 Nisan 2023, 10:44

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Mezitli ilçesinde  33175. ve 33158. Sokak’ta yenileme çalışması gerçekleştirdi. Deforme olan eski asfaltı söken ekipler, zemin düzenleme işleminin ardından sıcak asfalt serimi yaptı. Ekipler, kısa süren çalışmanın ardından sokakları yeniden kullanıma açtı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım ekipleri, ‘Yolumuz Açık Olsun’ sloganıyla kent genelindeki birçok noktada çalışma yürütüyor. Büyükşehir ekiplerinin bir diğer çalışma noktası da Mezitli ilçesi oldu.

Yol yapım, bakım ve onarım ekipleri, bozuk zeminleri nedeniyle ulaşımda sorun yaşanmasına neden olan cadde, bulvar ve sokaklarda yol yenileme faaliyetlerine devam ediyor. Belirli bir program dahilinde ve vatandaş talepleri doğrultusunda yol haritasını belirleyen ekipler, Mezitli Yeni Mahalle’de 33175. ve 33158. sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Deforme olan asfaltın sökülmesi ve yolun asfalta hazırlık çalışmalarının tamamlanması sonrası sıcak asfalt serimine geçen ekipler, 600 metre uzunluğundaki yolu yeniledi. Asfalt serim çalışmalarının bitirilmesinin ardından ise, yol çizgi çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kent merkezinde ve kırsal mahallelerde, yol ve asfalt konusunda yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, sorumluluk alanlarındaki her noktada asfalt atağını sürdürecek.

Başa dön tuşu