BÜYÜKŞEHİR, BAYRAMDA KENT TEMİZLİĞİ İÇİN HUMMALI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Güncelleme 18 Haziran 2024, 12:26

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nın 2. gününde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesinde 4 merkez ilçede temizlik ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, çevre kirliliğinin ve sinek, haşere, larva ve diğer vektör popülasyonunun önüne geçebilmek için özverili bir çalışma yürüttü.

 Halk sağlığı ile ilgili her türlü önlemleri alan ekipler, ilaçlama ve dezenfektan çalışmalarını tamamladıkları kesim noktalarını vatandaşlar için yeniden hijyenik hale getirdi.

 Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarına hızlı ve kesintisiz bir hizmet sunmak için tüm birimleri ile görevde olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nın 2. gününde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde 4 merkez ilçede temizlik ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Bayramın ilk gününde başta merkez olmak üzere ilçelerde mezbahaların yanı sıra mobil kesim üniteleri ile vatandaşların kurban kesim işlemlerinde ücretsiz olarak hizmet sunan Büyükşehir, kesim işlemlerinin tamamlanmasının ardından hummalı bir hijyen çalışması yürüttü.

 Ekipler bu kapsamda Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, çevre kirliliğinin ve sinek, haşere, larva ve diğer vektör popülasyonunun önüne geçebilmek için özverili bir çalışma gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu