‘Bu Kulübü Hak Ettiği Yerlere Taşıyacağız’

Güncelleme 9 Mayıs 2022, 16:50

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu’nda, Basın Sözcüsü A. Halim Yiğit, Teknik Direktör Ender Alkan ve Yardımcı Antrenör Mertcan Cımbılaz, Play-Off’lar öncesi Mersin yerel basını ile yemekte bir araya geldi.

Play-Off Yarı Final ilk maçında Perşembe günü Orduspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Kırmızı Lacivertlilerde Basın Sözcüsü A. Halim Yiğit, “Hepimiz birbirimizin daha ileriye gitmesi için birbirine destek veren arkadaşlarız. Burada bir amaç için kenetlendik. Onurlu bir yolda büyük adımlar atıyoruz. Bugün küllerinden doğurduğumuz Mersin İdman Yurdu gerçeğini hep birlikte yaşıyoruz. 2018 yılında “En Karanlık Gece Biter, Güneş Yeniden Doğar” sloganı “O Güneş Bir Daha Doğmayacak” şekline dönüşmüştü maalesef. Bugün o güneş doğmaya başladı. Bu kulübü Allah’ın izniyle hep birlikte hakettiği yerlere taşıyacağız. Mersin yerel basınının bizlere verdiği gücün ve desteğin farkında olarak hareket ediyoruz. Basındaki arkadaşlarımızın takımları için yüreklerini ortaya koyduklarını biliyoruz. Play-Off öncesi bir araya gelmemizin mutluluğunu kulüp yönetimimiz adına iletiyorum. İlerleyen zamanlarda umarım Kulüp Başkanımız Metin Saltık ve tüm yönetimimizle bir araya gelerek şampiyonluk duygusunu yaşayacağız. Şampiyonluk yolunda tüm Mersin halkını 17 Mayıs Salı Mersin Stadyumu’na bekliyoruz” dedi.

“HEP BERABER BAŞARACAĞIZ”

Desteklerinden dolayı basına teşekkür ederek sözlerine başlayan Teknik Direktör Ender Alkan ise, “Takıma her zaman destek veriyorsunuz. Yeri geliyor eleştiri de yapıyorsunuz. Ama şunu bilin ki; ilk geldiğim günden beri, iyi bir şehre ve kulübe geldiğimin farkındayım. Süper Lig’de ve 1. Lig’de bu kentte Mersin İdman Yurdu’na karşı oynadım. Futbolu sadece maç kazanmak ve kaybetmekten ibaret olduğunu düşünmekten ziyade bir sosyal faaliyet olarak düşünmek gerekiyor. Futbol branşı hayatın ta kendisidir. Pandemi zamanında diğer branşlardaki çalışanların çoğu evinde otururken, bizler aşımızı olup çalışıyorduk. İnsanlar evinden çıkamazken, bizler sizin gibi işçi emekçisiydik. Bunu sürdürmek istiyoruz. Bazen başarılı bazen başarısız oluyoruz ama ben bu işi her zaman insanları mutlu etmek için yapıyorum. Bu yolda sizlerin desteği de çok önemli çünkü sizlerin dışarıya verdiği imaj insanları etkiliyor. Başkanımız ve yönetimimizle yaktığımız bu ateşi sizlerle beraber sürdüreceğiz inşallah. Maça gelen taraftar sayımız arttı. Bunu artırırsak geleceğe güzel bir kulüp bırakırız. Bu yıl birçok rekor kırdık ama eksiklerimiz de vardı. Daha iyisini yapabilirdik. Bunu ben ve futbolcularım da biliyor. Ama takım olarak bu şehre o şampiyonluğu getirmek istiyoruz. Bizlere inanın. Bizi eleştirirken rakiplerimizi de bakın. Üçünü de yendik. Kolay rakip değiller tabikihepsi güçlü rakipler. Büyük yatırım yapmışlar. Ama biz Mersin İdman Yurdu’yuz. Yönetimimiz, takımımız ve şehrimiz güçlü. İnşallah hep beraber başaracağız” diye konuştu.

“İYİ KONSANTRE OLMAMIZ LAZIM”

Takım olarak şampiyonluğu istediklerini söyleyen Alkan, “Son maçta biz 10 farklı oyuncu ile oynadık. Şunu gördüm tüm oyuncularım çok coşkulu ve arzulu mücadele ediyor. Giderek yükselen bir grafiğimiz var. Zaman zaman tökezledik ama sonu iyi biten her şey iyidir. Önümüzdeki maçlar çok önemli. Orada iyi konsantre olmamız lazım. İyi bir oyun, inanç ve inatla beraber bu iş olur. Bir gerçek var o da hakeden şampiyon olacak. Bizler sahada doğru oyun oynayarak bu şehre şampiyonluk getireceğiz. Takımın havası iyi, taraftarın desteği, yönetimin inancı fazla. Biz şu an çok iyi değiliz ama onlar da bizden iyi değiller. Biz şampiyon olacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu