BTP lideri altılı toplantıya gönderme yaptı, Akşener paylaştı

Güncelleme 1 Mart 2022, 12:17

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici bir paylaşım yaptı.

 

Ankara’da 6 muhalefet partisi liderlerinin yaptığı toplantıya göndermede bulunan Hüseyin Baş paylaşımında, “6’lı toplantıyı basmaya Ankara’ya gidiyoruz… Şaka şaka, kongre hazırlıklarımız için Ankara yolundayız.” ifadelerini kullandı.

 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın sosyal medyada yankı bulan bu paylaşımı siyasetin de gündemindeydi. Altılı toplantının kilit partisi İYİ Parti’nin genel başkanı Meral Akşener Hüseyin Baş’ın tweetini retweetledi.

 

Baş Akşener ile görüşmüştü

 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, 14 Şubat’ta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i İYİ Parti Genel Merkezi’nde ziyaret etmişti.

Samimi bir havada geçen görüşmede Akşener, Baş’ı makam aracına kadar uğurlamış ve en kısa sürede iadei ziyarette bulunacağını ifade etmişti.

 

BTP’nin misyonu

 

Bağımsız Türkiye Partisi’nin Millet İttifakı içinde yer alabileceği yönünde haberler çıkıyor.  

BTP lideri Baş, partisinin ittifaklar ile ilgili tavrına ilişkin olarak, “Bağımsız Türkiye Partisi, devlet ile milleti, asker ile milleti, Atatürk ile milleti buluşturabilecek, birleştirebilecek tek unsurdur bugün siyasette. O yüzden kim bizimle birlikte olmak isterse kazanacaktır. Ama derseniz ki ‘bir şey var mı ortada’? Hiçbir şey yok. Resmi bir talep olursa da parti organlarımızca da bunu değerlendiririz.” açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu