Brisaspor, Yozgat MTB Cup müsabakasında 3’ü birincilik olmak üzere 4 madalya kazandı

Güncelleme 10 Ağustos 2022, 14:39

6-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Yozgat Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile 17 kategoride 169 sporcunun katılımıyla Yozgat’ta gerçekleştirilen Ulusal Dağ Bisikleti Yarışlarına katılan Brisaspor Bisiklet Takımı, 3 Türkiye şampiyonluğu ve 1 Türkiye ikinciliği olmak üzere toplam 4 ödülle döndü.

 

Türkiye’nin bisiklet sporunda öncü takımlarından Brisaspor, Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2022 takvimine uygun olarak 6-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Yozgat’ta gerçekleştirilen Ulusal Dağ Bisikleti Yarışlarında mücadele etti. Türkiye'nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı'nda düzenlenen yarışlarda büyükler, gençler, U17 ve U15 kategorilerinde birçok ilden 169 sporcu pedal çevirdi.

 

4600 metrelik parkura sahip olan yarışmada Brisaspor, yer aldığı kategorilerde 3 Türkiye şampiyonluğu ve 1 Türkiye ikinciliği olmak üzere toplam 4 ödül kazandı. Brisasporlu Zeki Kaygısız elit erkeklerde şampiyon olurken, 23 yaş altı erkeklerde Süleyman Sefa Temel şampiyonluğu, Ahmet Can Akpınar ise ikinciliği göğüsledi. Genç erkekler kategorisinde ise Arda Topal şampiyon olarak Brisaspor’a şampiyonadaki dördüncü madalyayı getirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu