BOM Karting Takımı Hafta Sonunu Beş Kupayla ve Takımlar Birinciliğiyle Kapattı

Güncelleme 10 Ağustos 2022, 14:39

BOM Karting Takımı, Motul Türkiye Karting Şampiyonası'nın 6-7 Ağustos’ta, İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenen dördüncü ayak yarışlarını takımlar sıralamasında birinci olarak tamamladı. BOM Karting Takımı, Mini Kategoride Rüzgar Evci ve Teoman Hoskin, Senior Kategoride Kerim Sulyak ve Ayda Biter, Master Kategoride ise Aytaç Biter ile iki günde toplamda beş kupanın sahibi oldu.

 

Ülkemiz motor sporları alt yapısını güçlendirmek ve şampiyonadaki rekabeti artırarak spora yeni yetenekler kazandırmak gayesiyle 2020’de kurulan BOM Karting Takımı, Motul Türkiye Karting Şampiyonası'nda Mini, Senior ve Master Kategorileri'nde podyum mücadelesi veriyor.

 

Bu doğrultuda Motul Türkiye Karting Şampiyonası’nın dördüncü ayak yarışları kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Hafta sonu tüm yarışlarını başarıyla geride bırakan BOM Karting Takımı’nda, Mini Kategori’de yarışan Teoman Hoskin hafta sonunu genel klasmanda birinci olarak tamamlarken takım arkadaşı Rüzgar Evci ise tüm yarışlar sonucu ikinci olmayı başardı. Senior Kategoride de aynı şekilde başarısını sürdüren BOM Karting Takımı’nda Kerim Sulyak birinci olurken, Ayda Biter ise Senior Kategori Kadınlar’da üçüncü olarak İzmit’teki yarışları tamamladı.

 

Master Kategoride yarışan, tecrübeli pilot Aytaç Biter ise genel klasmanı ikinci olarak tamamlayarak takımına bir kupa daha kazandırdı.

 

BOM Karting takımının sponsorları Borusan Otomotiv, Borçelik, Borusan Lojistik, Borusan Oto, Porland, Supsan, Gedik Piliç ve Glasurit'tir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu