“BİZİM VİZYONUMUZ, ÇITAMIZ ÇOK YÜKSEK”

Güncelleme 23 Şubat 2024, 15:22

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kent Katılımı Buluşmaları’ buluşmaları kapsamında Anamur, Aydıncık ve Bozyazı’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda Başkan Seçer, 5 yıl boyunca yapılan hizmetler ile önümüzdeki 5 yıllık süreçte yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplantıda STK temsilcileri talep ve sorularını Seçer’e yöneltirken, Büyükşehir’in hizmetleri dolayısıyla da teşekkür etti

Hizmetleri yaparken bölgesel ayrım yapmadıklarına vurgu yapan Seçer, “Buranın yol ihtiyacı vardı ve biz de yapma kararı aldık. Ve bunu olması gerektiği gibi yaptık. 5 yıllık süre boyunca hiçbir işi yarım yapmadık” dedi.

Başkan Seçer, merkezde olduğu gibi ilçelerde de sosyal politikalara önem verdiklerini belirterek,  “Mutlaka yatırımcı bir belediye başkanıyım ama bizim için esas olan öncelikli insan. Yani devlete ihtiyacı olanlara dokunmak. Biz bu konuda Türkiye’de sayılı bir belediyeyiz. Sosyal politikalarda Mersin Büyükşehir örnek belediyelerden biridir” dedi.

5 yıllık görev süresi boyunca Büyükşehir’in yol yapımından tarımsal desteklere, kooperatiflerden sosyal politikalara varıncaya kadar pek çok alanda hizmet ürettiğini, önümüzdeki dönemde de bu hizmetlerin artarak devam edeceğini dile getiren Seçer, “Biz çalıştık. Biz gece gündüz çalıştık. Koltuğu bir fors aracı olarak değil, bir hizmet aracı olarak kullandık” ifadelerini kullandı.

Tüm sorunları çözerek mali disipline sahip bir belediye ortaya çıkardıklarını belirten Seçer, “Şu anda mali disiplini en güçlü belediyelerin başında Mersin Büyükşehir Belediyesi gelir. Bu kadar ekonomik dalgalanmalara rağmen biz bunları tutturabiliyoruz. Çünkü mali disiplin var bizde. O konuda Mersin Büyükşehir Belediyesi emin ellerdedir, herkes bu konuda müsterih olsun” diye konuştu.

Parti ayrımı yapmaksızın kentteki her vatandaşı sevdiğini ve onların yanlarında olduğunu aktaran Seçer, “Bizim aklımız, fikrimiz, zihniyetimiz belli. Buradan asla bir yere sapmayız. Ben her yerde söylüyorum CHP’liyim, bu tabi ki doğaldır.  Ama biz bir bütünüz. Ülkemizi seviyoruz” ifadelerine yer verdi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu