Bilgin Yeşilboğaz, CHP’den aday adaylık başvurusunu yaptı

Güncelleme 17 Mart 2023, 14:55

Mersin Barosu önceki dönem Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, CHP Mersin Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. Yeşilboğaz açıklamasında, “Yüce bir görevimiz var. Davamız, kurtuluşu hedefleyen Mustafa Kemal Atatürk’ün davasıdır” dedi.

CHP’den Mersin Milletvekili aday adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Av. Bilgin Yeşilboğaz, resmi başvurusunu CHP Genel Merkezinde yaptı. Bilgin Yeşilboğaz, aday adaylık başvurusuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“HAK, MİLLET VE VİCDAN KAZANACAK”

“Halkımız “Artık yeter” dedi ve bize güvendi, gönül verdi, güç verdi.  Zenginliğimiz, halkımızdır.  Yüce bir görevimiz var: Davamız, kurtuluşu hedefleyen Mustafa Kemal Atatürk’ün davasıdır.

Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte, bu ülkeyi küllerinden yeniden doğurmak için bir hukukçu olarak, ben de elimi taşın altına koydum. Üyesi olmaktan gurur duyduğum, hayatımın her alanında ilkelerini savunduğum, yaşamımda özdeşleştirdiğim, ülkemizin ve kentimizin geleceği için ilkeleri doğrultusunda mücadele ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden 28. Dönem Mersin Milletvekilliği Aday Adaylığı için başvurumu yaptım.

Ve biz halkın ekmeğine, hürriyetine ve egemenliğine göz dikenlerin düşmanıyız. Hak kazanacak, adalet kazanacak, vicdan kazanacak, millet kazanacak.”

 

Başa dön tuşu