Başkan Yılmaz, ‘Hedefimiz, hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek’

Toroslar Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı toplantısının ikinci oturumunda, 2023 mali yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.

Güncelleme 19 Ekim 2022, 13:53

Toroslar Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı toplantısının ikinci oturumunda, 2023 mali yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yeni bütçenin Toroslar’a ve Mersin’e hayırlı olmasını dileyerek; “İlçemizde bir takım projelerimizi tamamladık. Yeni dönemde de yeni projelerimizi ve hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Toroslar Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı toplantısının ikinci oturumu, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın başkanlığında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, Bartın’ın Amasra ilçesinde faaliyet gösteren bir maden ocağında meydana gelen feci patlamadan dolayı ülke olarak derin bir üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.

“41 Madencimize Allah’tan Rahmet Diliyoruz”

Maden ocağında hayatlarını kaybeden maden işçilerine Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dileyen Başkan Yılmaz; “Amasra, her zaman doğal güzelliğiyle gündeme gelmiş bir yerdir. Böyle bir kazanın meydana gelmesi ve can kaybının olması bizleri derinden üzdü. Hakkın rahmetine kavuşan 41 madencimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyor, tedavileri devam eden madencilerimize de acil şifalar temenni ediyorum” diye konuştu.

 “Vatandaşımızın Her Derdi, Sıkıntısı Bizi İlgilendiriyor”

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Toroslar Belediyesinin 2023 mali yılı performans programı, 2023 mali yılı bütçe taslağı ile 2024-2025 yılları tahmini bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

2023 mali yılı bütçesinin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından bir konuşma yaparak tüm meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Hayırlı, uğurlu olsun. Bu bütçeyle ilçemize, şehrimize, insanımıza Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

 “Sosyal belediyecilik anlayışını benimsiyoruz. Vatandaşımızın her derdi, sıkıntısı bizi ilgilendiriyor” diyen Başkan Yılmaz; “Toroslar Belediyesi olarak duruma, gidişata ve ihtiyaca göre strateji oluşturuyoruz ve ona uygun adımlar atıyoruz. Sosyal projelere ağırlık verdik. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanma döneminde Gönül Bağı Projemizi başlattık. Vatandaşımızın her konuda yanında olduk ve yanında olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı, dilek ve temenniler ile son buldu.

Başa dön tuşu