Başkan Tarhan Davultepe esnafı ile buluştu

Güncelleme 21 Temmuz 2022, 11:56

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Davultepe bölgesinde bulunan esnafı ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Başkan Tarhan, birlikte yönetim anlayışı çerçevesinde esnafın görüş ve önerilerini aldı. Belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı ziyarette; Davultepe bölgesi esnafını ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Başkan Tarhan, alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet etti, ilettikleri soruların çözümünü sağladı.

Ziyaretleri kapsamında Davultepe Aktif Yaş Alma Merkezini ziyaret ederek burada bulunan kursiyer ve gönüllülerle sohbet gerçekleştiren Başkan Tarhan, Soydaş Sitesine de giderek halk günü toplantısı yaptı. Bulduğu her fırsatta halkla iç içe olmaya gayret gösterdiğini belirten Başkan Tarhan, görev yaptığı ilk 5 yıllık dönemde belediye hizmet binası başta olmak üzere site ve mahallelerde yaptıkları Halk Günleri ile vatandaşlara ulaşarak birlikte yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi. Başkan Tarhan, “5 yıl boyunca vatandaşlarımızla iyi diyaloglar geliştirdik. Karşılaştıkları sorunları, belediyemizle ilgili düşünceleri doğrudan duyma şansı yakaladık. Bu halk günlerimiz yine belirli aralıklarla devam ediyor. Ancak Halk Günlerine gelen vatandaşlarımızdan özel görüşme talepleri yoğunlaşmaya başladı. Her mahallede defalarca Halk Günü yaptıktan sonra daha farklı vatandaşımıza ulaşabilmek adına bu kez esnaf ziyaretlerimizi artırmaya karar verdik. Yanımıza kalabalık olmayacak şekilde icracı bir müdürümüzü de alarak esnaflarımız ve halkımızla sohbet ediyoruz. Çat kapı kahvelere girerek mini toplantılar yapıyoruz. Böylece daha önce ulaşma imkânı bulamadığımız vatandaşlarımıza da ulaşmış oluyoruz. Bu tür ani ziyaretler daha faydalı oluyor. Sıcağı sıcağına sorun ve talepleri alıyoruz ve çözülmesini sağlıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu