Başkan Tarhan “Bu çağdışı görüntülere asla izin veremeyiz”

Güncelleme 9 Mart 2023, 15:03

Davultepe Arzu 2 sitesinde bulunan 7 katı çöp ev şekilde kullanıldığı halk sağlığını tehdit ettiğinden dolayı Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü koordinesinde temizlendi.

Komşuların şikâyeti ile tespit edilerek İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla boşaltılan Mezitli İstiklal Mahallesinde bulunan site içerisinde bulunan daireye site yönetimi, polis ve zabıta desteğiyle giren ekipler, tamamen çöple dolu evle karşılaştı.

Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri daire içerisindeki çöpleri temizleyerek Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından da ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Artan şikayetler üzerine gereken resmi girişimlerde bulunarak söz konusu daireye girildiğini aktaran Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bu çağda üstelik Mezitli gibi bir yerde bu tür bir tablonun olması son derece şaşırtıcı ve üzücü. Mezitli’de alışık olmadığımız bir durum. Mahalle muhtarlarımızın bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyorum. Bu binaya hemen müdahale ederek boşaltıp dezenfekte edilmesini sağladık. Bu çağdışı görüntülere asla izin veremeyiz” dedi.

Başa dön tuşu