Başkan Seçer,’ Seçimler için son derece heyecanlıyız son derece de rahatız’

Güncelleme 4 Aralık 2023, 11:48

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika Galerisi’ isimli Eğitim Çalıştayı’na katılım sağlayarak, partili gençlerin konuğu oldu.

Seçer, çalıştaydaki konuşmasında; başarıyı yakalamanın en önemli kıstaslarından birinin el ele verdikleri insanlarla o samimiyeti kurmak olduğunu ifade ederek, yol arkadaşlığının önemine vurgu yaptı. Seçer, “Yol arkadaşlığı bir kardeşlik, bir yoldaşlıktır, beraber bir mücadelenin içinde olmaktır. Onun ruhudur. Onun acısını ve mutluluğunu beraber hissetmektir” diye konuştu.

 Seçer, liyakat kavramının önemine de dikkat çekerek, “Hayatım boyunca her şeyin çalışmaktan geçtiğini ve en büyük gücün de bilgi olduğunu gördüm. Mutlaka insan bilgili ve dolu olmalı. Eğer liyakatiniz, bilginiz, donanımınız varsa her ortamda özgüveniniz çok yüksek olur ve insanlar, karşınızdaki topluluk bunu hisseder. Siyasetin gücü insandır” dedi.

Yaklaşık 4 ay sonra gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere dair değerlendirmede bulunan Seçer, “Son derece heyecanlıyız. 4 ay sonra yerel seçimlere gideceğiz ama emin olun son derecede rahatız. Çünkü tarlada izimiz var. Biz Mersin’de bir tarih yazacağız” dedi.

2019 seçim kampanyasında sık sık ‘Farklı bir anlayış ile belediye başkanlığı yapacağız’ dediğini hatırlatan ve geride kalan süre içerisinde de bu anlayış ile Mersin’in tamamına hizmet götürdüklerini vurgulayan Seçer, kendisine gelen geri dönüşlere göre de iyi işler yapmış olduklarının altını çizdi. Seçer, konuşmasının sonunda CHP’li gençlere; “Biz hep beraberiz, yalnız değiliz. Benim yanımda sizler varsınız. Sizin yanınızda da başkanınız var. Sizleri çok seviyorum” dedi.

 

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençliğin Politika Galerisi’ isimli Eğitim Çalıştayı’na katılım sağlayarak, partili gençlerin konuğu oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Eğitim Çalıştayı’nda; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Alkım Denizaslanı, CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, parti yönetimi ve partili gençler yer aldı. Başkan Seçer, Kongre ve Sergi Sarayı’nda partili gençler tarafından alkışlarla karşılandı.

“Yol arkadaşlığı; kardeşlik ve bir mücadelenin içinde olmaktır”

Çalıştayda konuşan Başkan Seçer, beraber yol yürüdüğü insanların frekanslarının tutmasının, uyum içerisinde olmanın ve onlarla gönül bağı oluşturmanın son derece önemli olduğunu dile getirdi.  Başarıyı yakalamanın en önemli kıstaslarından birinin el ele verdikleri insanlarla o samimiyeti kurmak olduğunu ifade eden ve yol arkadaşlığının önemli bir kavram olduğunu vurgulayan Seçer, “Yol arkadaşlığı bir kardeşlik, bir yoldaşlıktır, beraber bir mücadelenin içinde olmaktır. Onun ruhudur. Onun acısını ve mutluluğunu beraber hissetmektir” diye konuştu.

“Liyakatin olmadığı bir yerde başarılı olunabileceğini düşünmüyorum”

Her iyi yetişmiş siyasetçinin partisine emek verdiğinin ve bunu da gönülden yaptığının altını çizen Seçer, mücadele ve emek verildiğinde emeklerin bir gün mutlaka taçlandırılacağını da ifade etti. Seçer, sözlerinin devamında CHP bünyesinde; kurultay delegesi, milletvekilliği, Parti Meclisi üyeliği gibi pek çok görevde bulunduğunu ve bu sürecin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na uzanan bir süreç olduğunu belirterek, “Yaptığınız işlerin doğruluğu ortaya çıktığı ve kurumunuza yarar sağladığınız, çalıştığınız takım arkadaşlarına katkı sunduğunuz zaman o mutlaka görülür.  Mutlaka insanlar, liyakat esaslı, iyi takımlardaki bir göreve getirilir. Liyakatin ve isteğin, arzunun olmadığı bir yerde başarılı olunabileceğini düşünmüyorum. Hayatım boyunca her şeyin çalışmaktan geçtiğini ve en büyük gücün de bilgi olduğunu gördüm. Mutlaka insan bilgili ve dolu olmalı. Eğer liyakatiniz, bilginiz, donanımınız varsa her ortamda özgüveniniz çok yüksek olur ve insanlar, karşınızdaki topluluk bunu hisseder. Siyasetin gücü insandır” dedi.

Gençlere bilgiyi önemsemeleri gerektiği konusunda tavsiyede bulunan Seçer, insanların, özellikle kendinden küçük gençler ve çocuklardan öğreneceği çok şey olduğunu da ifade ederek, “Gençleri ve sizden yaş olarak küçüklerinizi sakın küçümsemeyin. Herkesin bir bakışı vardır, bir değeri vardır. Herkesin aklı farklı çalışır. Herkes farklı ürünler ortaya koyabilir. Buna da önem vermenizi isterim” dedi.

“İnsanları seviyorsanız sokağa rahat çıkarsınız”

Siyaset alanının aktif bir mücadele alanı olduğunu kaydeden Seçer, insanları sevmenin de en önemli güç kaynağı olduğunu ifade ederek, “İnsanları seviyorsanız, sabah çok da erken kalkarsınız, hiç uyumadan da mücadelenizi sürdürürsünüz, sokağa rahat çıkarsınız” dedi ve kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sokağa rahat bir şekilde çıkmasında bu etkenlerin önemli olduğunu kaydetti.

 Seçer’den gençlere; “Partimizin tarihini bilmemiz lazım”

Gençlere, çok değerli bir partide görev aldıklarını anlatan Seçer, “Partimizin tarihini bilmemiz lazım. Mücadele ettiğimiz kurumun tarihini, geçmişini, çıktığı noktayı, yaptığı mücadeleleri, topluma ve ülkeye sağladığı katkıları gayet iyi bilmek durumundayız. Bunları yorumlayarak aslında belleğimize kazımak durumundayız” dedi ve partinin tarihini gençlere anlatarak, zengin geçmişi olan bir siyasal partinin üyeleri olduklarının vurgusunu yaptı.

“Seçimler için son derece heyecanlıyız, son derece de rahatız”

CHP’nin kadim bir parti ve yaşlandıkça değerine değer katan bir kurum olduğunu belirten Seçer, konuşmasının devamında yaklaşık 4 ay sonra gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere dair değerlendirmede bulundu. Bu tip mücadelelerde temkinli ve iddialı konuşulması gerektiğini dile getiren Seçer, “Son derece heyecanlıyız. 4 ay sonra yerel seçimlere gideceğiz ama emin olun son derece de rahatız. Çünkü tarlada izimiz var. Hasat zamanı geldi, göğsümüzü gere gere buğday tarlasına gideriz. Zamanında gübresini vermişiz ve bakımını yapmışız. Başaklar son derece güzel, iri, içi de dolgun dolgun, verimli. Hasatımızı yaparız. Hepimiz gece gündüz çalıştık. Bunu Mersin halkı da biliyor. Bu konuda çok müsterihim. Biz Mersin’de bir tarih yazacağız” dedi.

“Bana gelen dönüşlere göre iyi işler yapmışız”

2019 seçim kampanyasında sık sık ‘Farklı bir anlayış ile belediye başkanlığı yapacağız’ dediğini hatırlatan ve geride kalan süre içerisinde de bu anlayış ile Mersin’in tamamına hizmet götürdüklerini vurgulayan Seçer, “CHP bu dönem, hiçbir dönem olmadığı kadar toplumun her kesiminde oldu. Hiçbir siyasal parti ayrımı yapmadan insanlara gittik. İnanç grubu, mezhep, meşrep, dünya görüşü, bölgesel farklılıkların hiç birini görmedik ve bize yapılan eleştiriler birden bire bıçak keser gibi kesildi. Şimdi ‘Allah var adam çalışıyor’ , ‘Allah var oy vermedik ama hizmet veriyor’ , ‘Allah var ayrım yapmıyor’ diyorlar. Ben bunları çok sık duyuyorum. Bana gelen dönüşlere göre iyi işler yapmışız” diye konuştu.

“Tarsus, Yenişehir ve Mezitli’nin dışında belediye kazanma zorunluluğumuz var”

Büyükşehir Belediyesi olarak sağlanan başarının şehri daha iyi, efektif ve süratli yönetmeye yetmediğini ve bunun sağlanması için de yerel seçimlerde daha fazla ilçe belediyesinin kazanılması gerektiğini söyleyen Seçer, “Meclis üyelerimiz müzakere yaparken; alacağımız kararların sonuçlarının kente dair kazanımlarından ziyade, siyasal olarak CHP’li belediye başkanına yarayacak mı ya da yaramayacak mı ona bakıyor. Yarayacaksa alacağımız kararlarda sorun çıkartabiliyor. Onun için Meclis çoğunluğuna ihtiyacımız var. Yani bizim dünya görüşünden insanların orada sandalye sayısının çok daha fazla olması lazım ki iktidarın bir anlamı olsun. Bizim; Tarsus, Yenişehir ve Mezitli’nin dışında belediye kazanma zorunluluğumuz ve Meclis’te sandalye sayısını artırma sorumluluğumuz var” ifadelerine yer verdi.

“Benim yanımda sizler, sizin yanınızda da başkanınız var”

Konuşmasının sonunda CHP’li gençlere; “Her zaman moralinizi, umudunuzu, hep maksimum noktada tutun. Bu sizin zaten geleceğe dair yürümenize, koşmanıza yarar sağlayacak enerjidir. Enerjinizi oradan alacaksınız. Biz hep beraberiz, yalnız değiliz. Benim yanımda sizler, sizin yanınızda da başkanınız var. Bu konuda rahat olun. Sizleri çok seviyorum” dedi.

Sümer: “Etkinlik; birlikteliğimizi ve kaynaşma ruhumuzu yansıtması açısından çok önemli”

CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, CHP’nin Eğitim Çalıştayı’nın,  parti çatısı altındaki birlik ve beraberlik ruhunu yansıtması açısından önemli bulduğunu ifade etti. Sümer, partilileriyle birlikte çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu dile getirerek, sahaya indiklerinde Başkan Seçer’in yaptığı hizmetlerle ilgili halkın oldukça memnun olduğunu ve bunu halktan sık sık duymanın memnuniyetini yaşadıklarını aktardı.

 Konuşmaların ardından ise ‘Liderler Açık Oturumu’na geçildi ve çalıştay devam etti. Başkan Seçer hatıra fotoğrafı çekiminin ardından çalıştaydan ayrıldı.

 

Başa dön tuşu