Başkan Seçer, Erdemli’de Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Güncelleme 3 Mayıs 2023, 16:27

Başkan Vahap Seçer, Erdemli’de, Erdemli Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilere sınavlarda başarı dileyen Seçer, gelen talep üzerine Erdemli’ye kısa sürede Okuma Salonu yapma sözü verdi.

 Öğrencilerle sınav hakkında sohbet eden Başkan Seçer, “Eğitim hayatınızı belirleyeceksiniz. Önemli olan bir niyet ve irade ortaya koymak. Ondan sonrası zaten gelir” dedi.

 Büyükşehir’in kurs merkezlerinde ki başarı grafiğinin yüksek olduğundan söz eden Başkan Seçer, “Geçtiğimiz yıl bin 38 kişi üniversite kazandı merkezimizden. Başarı grafiği de yüksek. Moralinizi yüksek tutun. Sizin en büyük rakibiniz içinizdeki fırtınalardır” diye konuştu.

 Öğrencilerin Mersin’de ki gibi okuma salonu talebini geri çevirmeyen Başkan Seçer, kısa süre içinde Erdemli’ye Adres Okuma Salonu gibi bir kütüphane kazandıracaklarının sözünü verdi.

Mersinli gençlerin en iyi eğitimi alabilmeleri için tüm imkanları ile onlara destek olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Erdemli Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 “Her şeyi zamanında yapmak önemli”

Öğrencilerle, yaklaşan YKS hakkında sohbet eden Başkan Seçer, “Hayatın yoğunluğu bitmez. Stres yapmayın. Çalışan insan için hayatın her dönemi yoğundur. Bu dönemde de doğaldır. Gençlik çağınız. Eğitim hayatınızı belirleyeceksiniz. Önemli olan bir niyet ve irade ortaya koymak. Ondan sonrası zaten gelir. Belli kurallar ve kaideler vardır, yerine getirirseniz hayat devam eder. Her şey ders çalışmak değil. Bu sefer ruh sağlığınızı bozarsınız, böyledir. Onun için her şeyi zamanında yapmak önemli. Az önce vatandaşlara hitap ederken, ‘Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ dedim. Tarlada iziniz olacak ki sınavda yüzünüz olacak” dedi.

“Türkiye’nin kaynaklarını sizler için kullanıyoruz”

Öğrencilere, belediyelerin halkın olduğunu ve sağlanan imkanlarında anne-babalarından alınan vergiler ile sunulduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Kimse cebinden yapmıyor. Türkiye’nin kaynaklarını sizler için kullanıyoruz. Eğitimin içerisine hocalarla olan iletişim de giriyor. Psiko destekler de eğitimin parçası. Gelip sığınacağınız bir limanınız var. Bizler sizin aileniziz, bize böyle bakın. Geçtiğimiz yıl bin 38 kişi üniversite kazandı merkezimizden. Tıp Fakültesi’nden, mühendisliğe, öğretmenliğe kadar çok da güzel bölümler kazanıldı. Demek ki dershanede başarı grafiği de yüksek. Moralinizi yüksek tutun. Sizin en büyük rakibiniz içinizdeki fırtınalardır. Onları dindirirseniz, dingin bir havada sınava girerseniz başarısız olmazsınız” ifadelerini kullandı.

Başkan Seçer’den Erdemli’li öğrencilere Okuma Salonu sözü

Öğrenciler ise verilen eğitimlerden çok memnu olduklarını ancak Mersin’dekiler gibi okuma salonu istediklerini ifade ettiler. Başkan Seçer de Erdemli’ye, Mersin’deki Adres Okuma Salonu gibi bir kütüphane kazandıracaklarının sözünü verdi.

Başa dön tuşu