Başkan Seçer, ‘ Bir İktidar 21 Yılda Sonra Umut Olamaz’

Güncelleme 12 Mayıs 2023, 12:06

Başkan Vahap Seçer, Mersin Muşlular Derneği’ni ziyaret ederek Muşlu vatandaşlarla bir araya geldi.

Mersin’de yaşanan değişimin Türkiye genelinde de yaşanması gerektiğini belirten Başkan Seçer, görev süreleri boyunca ayrımcılık yapmadıklarının altını çizdi.

Ayrımcılık yapılmasından son derece rahatsız olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Böyle siyaset olmaz. Yolsuzluk, israf, çok ciddi iddialar var. Millet kör, sağır, cahil değil. Bir değişime ihtiyaç var” diye konuştu.

31 Mart seçimlerinin ardından insanların CHP’li belediyelerin ne kadar doğru hizmetler gerçekleştirdiğini gördüğünü söyleyen Başkan Seçer, “Emin olabilirsiniz ki Türkiye’yi de bu şekilde yöneteceğiz, hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de takım tutarcasına siyasi parti taraftarlığı yapıldığına ve bunun yanlış olduğuna dikkat çeken Seçer, “Bu seçimde farklı bir tercih yapmak Türkiye’nin önünü açmak lazım. 21 yıl çok uzun süre, 21 yılda hangi iktidar olursa olsun yapabileceğini yapardı. Bir iktidar 21 yıldan sonra umut olamaz” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Muşlular Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Başkan Seçer’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal, Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış ve Emre Yılmaz dernek üyeleri, Muşlu vatandaşlar ve Muhtarlar yer aldı.

Muş İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne daha önce de geldiğini belirten Başkan Seçer, o zamanlar Muşluların siyasete, mevcut iktidara ve oy verdikleri partiye bakışlarının şu ankinden farklı olduğunu belirterek, “Özellikle son birkaç yıldır bir değişim gördüğümü söyleyebilirim” dedi.

“Siyasette; dini, inancı, milliyeti, milliyetçiliği kullanmak doğru değil”

Mersin’de yaşanan değişimin Türkiye genelinde de yaşanması gerektiğini belirten Başkan Seçer, görev süreleri boyunca ayrımcılık yapmadıklarının altını çizdi. Siyasette hemşericilik yapmanın doğru olmadığını belirten Seçer, “Siyasette; dini, inancı, milliyeti, milliyetçiliği kullanmak doğru değil” diye konuştu. Mersin’in farklı nedenlerle kente göç edenlerle büyüdüğünü ifade eden Başkan Seçer, “Burada  milliyetçilik taslayamayız. Etnik milliyetçiliği doğru bulmam. Bir belediye başkanının milliyetçilik yapması, Kürdü, Türkü Arabı, Çerkesi ayırması, mezhep ayrımı yapması hoşunuza gider mi? Gitmez. CHP’li Belediye Başkanı bunu Mersin’de yapmıyorsa, Türkiye’de de seçeceğimiz CHP’nin Genel Başkanı hiç yapmaz” dedi.

Başkan Seçer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayrımcılık yapılmaması ve kul hakkına tenezzül edilmemesi doğrultusunda 2 önemli nasihatı olduğunu hatırlatarak, vatandaşların, 14 Mayıs’ta sandığa giderek hoşuna gitmeyen şeyleri değiştirmesi gerektiğini söyledi.

“Millet kör, sağır, cahil değil. Bir değişime ihtiyaç var”

Ayrımcılık yapılmasından son derece rahatsız olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “İnsanların aşağılanmasından, insanlara haykırılmasından, çemkirmesinden, parmak sallanmasından, hakaret edilmesinden çok rahatsızım. Böyle siyaset olmaz. Yolsuzluk, israf, çok ciddi iddialar var. Millet kör, sağır, cahil değil. Bir değişime ihtiyaç var” diye konuştu.

31 Mart seçimlerinin ardından insanların CHP’li belediyelerin ne kadar doğru hizmetler gerçekleştirdiğini gördüğünü söyleyen Başkan Seçer, kimsenin CHP’den ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana endişesi olmaması gerektiğini kaydetti. Seçer, “Birçoğunuz bugüne kadar CHP’ye oy vermemiş olabilirsiniz. Ama sizlerde gördünüz ki CHP’liler insanları seviyor, sayıyor, hizmet etmek için gecesini gündüzüne katıyor. Bunu; Mersin’de İstanbul’da, Adana’da, Ankara’da, Antalya’da.. Her yerde gördünüz. Emin olabilirsiniz ki Türkiye’yi de bu şekilde yöneteceğiz, hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“Vatanını seven adam kul hakkı yemez, israf etmez, huzuru bozmaz”

Belediye Başkanı olarak birçok engelleme ve tuzaklarla karşılaştığını ancak hiçbir zaman halkın karşısına geçip ‘Paramız, pulumuz yok. Engelleniyoruz, hizmet yapamıyoruz’ diye serzenişte bulunmadığını dile getiren Başkan Seçer, “Sanki benden fazla vatanı seviyorlar, benden fazla milliyetçiler. Ya arkadaş bırakın bu işleri. Vatanını seven adam kul hakkı yemez, israf etmez, 85 milyonda ayrım yapmaz, huzuru bozmaz. Hiçbir şeyden çekinmedik düşüncelerimizi söyledik, kimseye hakaret etmeden söyledik” ifadelerini kullandı.

“Bir iktidar 21 yıldan sonra umut olamaz”

Türkiye’de takım tutarcasına siyasi parti taraftarlığı yapıldığına ve bunun yanlış olduğuna dikkat çeken Seçer, şunları kaydetti:

“Bu seçimde farklı bir tercih yapmak Türkiye’nin önünü açmak lazım. 21 yıl çok uzun süre, 21 yılda hangi iktidar olursa olsun yapabileceğini yapardı. Bir iktidar 21 yıldan sonra umut olamaz. Biz bütünleştireceğiz. Hiç kimse CHP’den daha vatansever değildir. Böyle bir yarışı da reddederiz. Herkes vatanını sever. Onun için 14 Mayıs’ta sandığa gittiğinizde başkanınız olarak sizden şunu istiyorum; aklınızı, fikrinizi, zekanızı ve vicdanınızı işletin, götürün oyunuzu verin. Mersin’de CHP’li bir belediye yönetimi var. Biz neysek, sizlere nasıl muamele ediyorsak, Genel Başkanımız ya da CHP’li bir bakanın tavrı, davranışı aynı olacaktır. Bunun da garantisi biziz.”

Kış: “Ülkemizi nasıl bir zihniyetle yöneteceğimizi 4 yılda sizlere göstermek istedik”

CHP Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış, Mersin’in göçlerle kurulan ve büyüyen bir kent olduğunu belirterek, kozmopolit yapısına dikkat çekti. Kış, “Farklılıklarımız bir dinamizm ve değer kazandırıyor. Bunları koruduğumuz sürece emin olun o şehrin huzuru, mutluluğu ebedi olarak devam edecektir. Biz bunu Mersin Büyükşehir Belediye Başkanım Vahap Seçer’in öncülüğünde Mersin’de yaratmaya çalıştığımız huzuru ve mutluluğu, birlik ve beraberliği, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, her yere eşit hizmet götürme kültürünü, ülkemizi nasıl bir zihniyetle yöneteceğimizi 4 yılda sizlere göstermek istedik” dedi.

Yılmaz: “14 Mayısta yeni bir hikayenin başlangıcını yapmak istiyoruz”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Adayı Emre Yılmaz ise konuşmasında 31 Mart seçimlerinde Mersin’e baharı getirdiklerini, bu hikayenin 14 Mayıs’ta da devam etmesini istediklerini söyledi. Yılmaz, Mersinde gördüğünüz üzere yine hiçbir ayrım gözetmeksizin her yer hizmet alıyor. Bizler bu hikayenin devamı olarak 14 Mayısta yeni bir hikayenin başlangıcını yapmak istiyoruz. Sayın Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, bir yuvarlak masa etrafında Türkiye’nin tüm renklerini, tüm gruplarının temsiliyetini temsil ediyor. Sizlerin de kendisini o masada hissedeceği, birbirimizle kavga etmeden, tartışmadan, bir arada yaşamayı savunduğumuz bir hikaye yazmak istiyoruz bundan sonraki süreçte. İşte bu sebeple sizlerin de 14 Mayıs’ta yeni bir bahara destek olmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal’da Başkan Seçer’in Mersin’in her yerine eşit hizmet verdiğine vurgu yaparak “Mersin gibi bir Türkiye istiyorsak, Türkiye’nin Mersin gibi yönetilmesini istiyorsak Sayın Vahap Başkanım nezdinde CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istiyoruz” dedi.

Muş İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Necat Özkan ise, Başkan Vahap seçer’in Muşlulara her zaman destek olduğunu belirterek “Büyükşehir Belediye olarak vermiş oldukları bu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bütün arkadaşlarımız bilir, ben dernekte hiçbir siyasi partiye destek istemedim. Ama bizlere verilen hakkın karşılığını da vermenizi istiyorum” diye konuştu.

 

 

Başa dön tuşu