Başkan Gültak, zabıta müdürlüğü personelini ağırladı

Güncelleme 5 Eylül 2023, 12:31

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Zabıta Haftası’ dolayısıyla, Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu ve müdürlük personelini makamında ağırladı. Başkan Gültak, halkın sağlığı ve huzurunun temininde zabıtalara büyük görev ve sorumluluk düştüğünü vurguladı.

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, Zabıta Teşkilatı’nın 197’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla, beraberinde birim personeli ile Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ı makamında ziyaret etti. Buluşmada bir açıklama yapan Zabıta Müdürü Sivaslıoğlu, “Akdeniz’de yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı gece gündüz aralıksız sürdürüyoruz. Sayın Başkanımızdan her türlü, araç-gereç ve lojistik desteği de alıyoruz. Başkanımız bizleri bir arada tutuyor. Gücümüzü Başkanımızdan alıyoruz. Halkımız da müsterih olsun. Akdeniz Zabıtası, tüm vatandaşlarımızın huzuru ve sağlığı için 7/24 görevinin başındadır” dedi.

“Zabıtamız, Türkiye’de önemli işlere imza atan bir birim haline geldi”

Zabıta Teşkilatı’nın 197’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, hizmetleri dolayısıyla Zabıta Müdürlüğü personeline teşekkür etti. Zabıtanın, belediyelerde bulunan en hayati birimlerden biri olduğunun altını çizen Başkan Gültak; “Akdeniz zor bir bölge ama göreve geldiğimiz günden bu yana Zabıta Müdürlüğümüz ile birlikte, personel alımından, gerekli araç ve ekipman alımlarıyla birlikte Akdeniz Zabıtası, şu an Türkiye’de çok önemli işlere imza atan bir birim haline geldi.

Zira zabıta, tükettiğimiz her türlü ürünü, pazarları, esnafı yeterince denetlemezse farklı sıkıntılar, sorunlar ortaya çıkabilir. Özellikle stokçuluk yapılan; şekerin, yağın bulunamadığı dönemlerde zabıtamız yoğun denetimler yaptı ve vatandaşı rahatlattı. Zabıtamız, Akdeniz’de yaşayan insanlarımızın en sağlıklı ve kaliteli ürünlere ulaşmasını sağlıyor. Bundan dolayı müdürümüz ve ekibimizi tebrik ediyorum. Tüm Türkiye’de görevli zabıtalarımızın haftasını kutluyor, iyi mesailer diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu