Başkan Bozdoğan Gündeme Dair Soruları Cevapladı

Güncelleme 30 Temmuz 2022, 12:38

Gerçekleştirdiği çalışmalar ile rol model olan Tarsus Belediyesi, arazilerine ekimini yaptığı buğdayı, un haline getirerek vatandaşlara ücretsiz dağıtıyor. Atıl alanları tarıma kazandırarak üretilen ürünlerden vatandaşların en iyi şekilde faydalanması sağlanıyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, katıldığı canlı yayın programında, ‘’Bir kentte tarımın, üretimin en iyi yere getirilmesi, elbette yönetim olarak bizlerin en büyük hedefidir” diye konuştu.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, gündeme dair merak edilen soruları cevaplamak üzere Flash Haber TV kanallarında Fatih Ertürk’ün sunduğu, Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Sertaç Eş’in konuk olduğu Gündem Özel programında, Tarsus’ta sürdürülen çalışmaları, projeleri ve tüm gelişmeleri değerlendirdi.  Kentin il olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine ve tarım alanında gerçekleştirilen çalışmalara değinen Başkan Bozdoğan, Tarsus Belediyesi olarak tarıma yönelik desteklerin süresiz devam edeceğini belirtirken kentin tarihi ve doğal yapısı bozmadan tüm engellemelere rağmen kent meydanı içinde tüm çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Kentsel dönüşüm çalışmalarının da hızlandığı belirten Başkan Bozdoğan, görev sürecinde onlarca mahallede kentsel dönüşümü tamamlayıp yeni bir Tarsus inşa edeceklerine değindi. Kent genelinde devam eden projeleri tüm detaylarıyla aktarmanın yanı sıra gelecekte yapılması planlanan projeler de Başkan Bozdoğan tarafından açıklandı.

 

‘’YENİ VE MODERN BİR TARSUS İNŞA EDİYORUZ’’

Tarihi kent Tarsus’un çehresini değiştirmek üzere tüm çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Bozdoğan, ‘’İsmet Paşa Mahallemizde kentsel dönüşümü tamamladık. Şimdi Gaziler, Bağlar, Yenimahalle’ de sürdürüyoruz. Bu kentin artık akıllı şehir haline gelmesi ve modernize edilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Kentsel dönüşüme girdiğimizde 9 ay gibi bir sürede tamamen bütün hisseleri ve kamulaştırmayı başardık. Çoğu yerde 8-9 yılda yapılmayanı biz 8-9 ayda yaptık. Ama burada halkın bize olan güveni çok önemliydi. Biz görevimiz süresince onlarca mahallede kentsel dönüşümü bitirmiş olacağız. Yepyeni bir Tarsus’u, modern bir Tarsus’u mutlaka inşa etmek zorundayız’’ dedi.

 

KENT MEYDANI TAMAMLANACAK

Kısa süre içerisinde kent meydanını tamamlayacaklarını ifade eden Başkan Bozdoğan,’’ Kent meydanını hemşerilerimizin hizmetine zevkle ve gururla sunacağım, çünkü en büyük isteğim o benim. Mustafa Kemal Atatürk döneminde kentimiz için çizilen haritalar hala belediyemizde, biz bunları saklıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, Ankara’nın dizaynını yaptıktan sonra Jansen’ı ilk gönderdiği yer Tarsus. Bu yüzden kentimizin olanı kentimize yeniden kazandıracağız’’ diye konuştu.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’ BU KENT HAKETTİĞİNİ ALACAK’’

Tarsus’un gelişimi için tüm potansiyele sahip olunduğu ancak verilen sözlerin tutulmadığını belirten Başkan Bozdoğan, ‘’ Biz 10 bin yıllık kentiz lakin çok haksızlığa uğratılmış bir kentiz. Sahil bandı projesi var, otel projesi var. Türkiye’nin en büyük havalimanından birisi Tarsus’ta yapılacaktı. Tüm bu projeler hala askıda, kentimize verilen sözler yerine gelmiyor. Tarsus tarihi bir kentse, aynı zamanda lojistik bir kent çünkü böyle dizayn ettik. Bir tarafta otoyol, demir yolu, öbür tarafta deniz, limanlar ve öbür tarafta da havalimanı. Ve düşünün dördünü birden içeren bir merkez burası. Yeni sanayi bölgelerimiz yapılıyor. Onları kendi içimizde yapıyoruz artık. Çünkü tüm bu potansiyellere rağmen Tarsus hakkettiğini alamıyor’’ diye konuştu

 

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’HALKIMIZIN DENİZ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ’’

Tarsus’ta bulunan sahile erişim için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Bozdoğan, ‘’Tarsus denize yalnızca 6 kilometre uzaklıkta. Vatandaşlarımızın denize ulaşımını kolaylaştırmak üzere belediyemizce köprü çalışması sürüyor. Denize açılan sahile açılan köprüyü doğal sit alanı diye yaptırmıyorlar. Ancak halkımıza söz verdik doğal sit alanı deniyor lakin orada tarımla uğraşanlar var. Bu sebeple elimizden geleni yapacak ve kentimizin güzelliklerinden bedeli ne olursa olsun vatandaşlarımızı faydalandıracağız’’ dedi.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’ GENÇLERİMİZ, KADINLARIMIZ VE ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’’

Kentin ileriye taşınması için vatandaşlarla birlikte yönettiklerini ifade eden Başkan Bozdoğan,’’ Çocuk meclisimiz, kadın meclisimiz ve gençlik meclisimiz var. Artık bu aydan itibaren de canlı yayınla halka da göstereceğiz. Emin olun birçok fikri o 14, 15, 16 yaşındaki gençlerden alıyoruz. Onların fikirleri hikâyenin daha fazla derinleştirmesine yol açıyor. Hatta bir tane genç çıkmıştı, söylediği o sözü hiçbir zaman unutamayacağım. Siz dedi iyimserliğinizi Stefan Zweig’den, umudunuzu da Nazım’dan almışsınız o yüzden sizi seviyoruz. Çünkü başka türlü bizi dinlemezsiniz dedi. Çok etkilendim’’ diye konuştu.

Başa dön tuşu