Başkan Altonuk Kırgız Savunma Bakanını Keçiören’de Ağırladı

Güncelleme 1 Mart 2022, 12:17

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Kırgız Cumhuriyeti Savunma Bakanı Baktıbek Bekbolotov’u Keçiören'de misafir etti. Altınok, Bekbolotov ve beraberindeki heyetle birlikte ilçedeki Türk Dünyası Meydanı’nda bulunan Er Manas heykelini ziyaret etti.

Ziyarette ayrıca Kırgız Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı yardımcısı Artur Temırov, Dış İlişkiler Daire Başkanı Urmat Subanov, Savunma Bakanı Özel Kalem Müdürü Ulanbek Osmonalıev, Dış İlişkiler Daire Başkan Yardımcısı Kasbek Koşonov ve Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev de yer aldı.

Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Altınok, “Er Manas Heykeli’mizi ziyaret ettik. Keçiören, dün olduğu gibi bugün ve yarın da tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi ve köklerimizi yaşatmaya, gelecek nesillere de aktarmaya devam edecektir. Kırgız Cumhuriyeti Savunma Bakanı Baktıbek Bekbolotov’a ve beraberindeki diplomatlara anlamlı ziyaretler için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Heyet Er Manas heykelinin önünde fotoğraf çektirerek, bu eserin inşa edilmesine öncülük eden Başkan Altınok'a da teşekkür ettiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu