Başkan Abdullah Özyiğit’i duygulandıran mektup

Güncelleme 1 Nisan 2022, 12:05

Ankara’da yaşayan emekli bir öğretmenin Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e gönderdiği mektup, Başkan Özyiğit’i duygulandırdı.

Geçtiğimiz hafta Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan ve Halk TV ekranlarından canlı yayınlanan “Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar”  programına konuk olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, hayata geçirdikleri Erken Çocukluk Gelişimi Projesi kapsamındaki yaptıkları çalışmaları anlatmıştı. Programda erken çocukluk eğitiminin önemine vurgu yapan ve bu alanda Türkiye’nin, Dünya’da son sıralarda olduğunu ifade eden Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediyesi olarak 3 yıl önce Türkiye’de bir ilke imza atarak, Erken Çocukluk Gelişimi Projesi’ni hayata geçirdiklerini ifade etmişti.

Başkan Abdullah Özyiğit’in canlı yayında söyledikleri ve Marmara Üniversitesi ile birlikte hazırladıkları kitap setleri Ankara’da yaşayan emekli bir öğretmenin de dikkatini çekti.  Başkan Özyiğit’e yazılan ve 26 Mart Cumartesi günü yayımlanan programla aynı tarihte yazıldığı görülen mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Abdullah Özyiğit,  1962 Konya Kız İlköğretmen Okulundan mezun olup, 31 yıl ilkokul öğretmenliğinden emekli oldum. 26 Mart, Mersin-Yenişehir’den yayınlanan ‘Görkemli Hatıralar’programını izledim.  Sizin eğitimle ilgili sözlerinizi çok beğendim. Eğitimin önemini öyle güzel açıkladınız ki. Sizinle gurur duydum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık eylesin.  Bir milletin, ekonomik sıkıntıları olabilir, bir sürede bu sıkıntılar ekonomik yöntemlerle giderilir… Ama eğitimindeki boşluk çok zor tamir edilir.Programda bir seri eğitim kitapları tanıtmaya çalıştınız, bu çok önemliydi. Daha açıklayıcı olabilir miydi? Aile eğitimi bu dönemde çok önemli. O kitapları postayla gönderebilir misiniz rica etsem, veya Ankara’da satışı var mı? Torunlarım için… Size saygı ve sevgilerimle…”

Başkan Özyiğit “Bir Cumhuriyet öğretmeninin güzel duyguları…”

Mektubu okuyunca çok mutlu olduğunu söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Bir Cumhuriyet öğretmeninin güzel duyguları…Çok anlamlı, çok duygulu bir mektup aldım. Teşekkürler saygıdeğer öğretmenim. Erken çocukluk gelişimi kitap setlerimiz öğretmenimizin torunları için yola çıktı. Bu proje ile Yenişehir’den bir çoban ateşi yaktık, hedefimiz projenin tüm Türkiye’de yaygınlaşması. Temel amacımız bu. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, cumhuriyetimizin gelecekteki korucuları, onların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Başa dön tuşu