Başkan Abdullah Özyiğit sivil toplum kuruluşları ile buluşmalarını sürdürüyor

Güncelleme 10 Şubat 2024, 13:46

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 5 yıllık hizmet sürecini değerlendirmek ve gelecek dönem için görüş alışverişinde bulunmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmalarına devam ediyor.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Mersin İl Koordinasyon Kurulunu ziyaret ederek, TMMOB’a bağlı odaların başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sivil toplum kuruluşlarını ve kanaat önderlerini de ağırladı. Buluşmalarında Yenişehir Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana hayata geçirdikleri çalışmaları paylaşan Başkan Özyiğit, yeni dönem için kent paydaşlarının görüş ve önerileri de alıyor.

Yönetim anlayışlarını Hareket, Eğitim, Hemşehrilik, Dayanışma, Kentleşme ve Ekoloji ilkeleri üzerine kurduklarını ve çalışmalarını bu ilkeler doğrultusunda yaptıklarını ifade eden Başkan Özyiğit, Klasik belediyecilik hizmetlerini asla proje olarak değerlendirmediklerini, çocukların eğitimine, sürdürülebilir bir çevreye ve dayanışmaya önem verdiklerini söyledi.

“Yenişehir’e hareketlilik kazandırdık”

Kültür, sanat ve spor gibi yaşamın her alanında kentte hareketlilik sağlamak ve bunun yanı sıra vatandaşları sağlıklı hareketliliğe teşvik etmek amacıyla Hareket ilkeleri kapsamında yaptıkları çalışmaları paylaşan Başkan Abdullah Özyiğit, “7’den 77’ye her vatandaşımıza kültür ve sanat eğitimleri vermek amacıyla Yenişehir Belediyesi Kişisel Gelişim Merkezi(KİGEM)’mizi kurduk, 6 bin 500 hemşehrimize 21 farklı branşta eğitim verdik.  Mersin’e yeni bir uluslararası spor organizasyonu kazandırdık. İlk kez 2019 yılında Yenişehir Triatlonu’nu düzenledik ve daha sonra Avrupa Triatlon Kupası ve Avrupa Triatlon Gençler Kupası’na 2022 ve 2023 yıllarında kentimizde ev sahipliği yaptık. 20-21 Nisan tarihlerinde Dünya Paratriatlon yarışları Yenişehir’de düzenlenecek.  ÇBK Mersin kadın basketbol takımımızla Avrupa’nın en büyük kupası EuroLeague Women’da ikinci olduk,  Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı Yenişehir’e kazandırdık. Takımımız EuroLeague Women’da çeyrek finale kalarak, yine büyük bir başarıya imza attı. Kurduğumuz Yenişehir Belediyesi Spor Kulübümüz bünyesinde 7 bin 500 çocuğumuza 7 farklı branşta spor eğitimi verdik. Düzenlediğimiz spor turnuvaları ve sanat yarışmalarıyla Yenişehir’in sporcu ve yetenekli gençlerini bir araya getirdik. ‘Çay Saatinde Tenis Öğrenmeye Ne Dersiniz?’ sloganıyla kadınlara yönelik ücretsiz tenis kursları düzenledik.   Ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapabilecek standartlarda iki sanat galerisini kentimize kazandırdık, Mersin’e kültür ve sanat alanında yeni bir soluk kazandırdık. 19 sergi açarak, 15 bin sanatseveri ağırladık.” dedi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu