Akrabasının parasını çaldı

Güncelleme 24 Mart 2022, 15:06

Mersin’in Tarsus ilçesinde akrabasının ev almak için biriktirdiği 20 bin lirasını çalan kişi yakalandı. Şüphelinin polis baskınında evinden dışarı atmaya çalıştığı para bulunarak sahibine teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre Tarsus’ta S.G. adlı vatandaş ev almak için 20 bin lira biriktirerek yatak odasında sakladı. Bir süre sonra parasının çalındığını fark eden S.G. durumu polise bildirerek şikayetçi oldu. Asayiş Büro Amirliğince adreste çalışma başlatan ekipler S.G.’nin aynı binada ikamet eden eniştesi S.S.’den şüphelenmesi sonucu araştırma başlattı. Yakalanacağını anlayan şüpheli S.S., 20 bin lirayı yaşadığı binanın dışına atarken polis tarafından suçüstü yakalandı.

Şüpheli S.S gözaltına alınarak adliyeye sevk edilirken ele geçirilen para S.G.’ye teslim edildi. Yapılan araştırmada şüpheli S.S.’nin çok sayıda ‘Evden Hırsızlık, İşyeri ve Kurumdan Hırsızlık ve Yağma’ suçlarından kaydı olduğu tespit edildi. Öte yandan Asayiş Büro Amirliği Hırsızlık Kısım ekipleri tarafından son 10 gün içerisinde 17 hırsızlık olayının aydınlatıldığı, 15 şüphelinin yakalandığı, bu kişilerden 6’sının tutuklandığı bildirildi. Olaylarda 5 adet çalıntı motosiklet ve yapılan aramalarda toplam 95 gram metamfetamin uyuşturucu madde de ele geçirildi.

Başa dön tuşu