AKM’de 16-23 Ağustos Etkinlikleri

Güncelleme 10 Ağustos 2022, 14:39

FASIL GECESİ “KÜRDÎLİHİCAZKÂR FASLI” // 16 AĞUSTOS // TİYATRO SALONU // 20.00

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, ülkemizin önde gelen koro şeflerinden Mehmet Güntekin’in yönetiminde AKM’de keyifli bir fasıl gecesi sunacak. Başarılı solist Atakan Akdaş’ın serhânende ve gazelhan olarak sahne alacağı konserde Kürdîlihicazkâr makamından eserler seslendirilecek.

 

MÜZİKHALLER // 19-20-21 AĞUSTOS // TİYATRO SALONU // 20.00

Unutulmaz Türk müzikalleri, Müzikhaller’de yepyeni bir kurguyla seyirci huzuruna çıkacak. İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncuları, sevilen müzikallerimizden derlenen bir seçkiyi renkli danslar ve ustalıklı yorumlarla sahneye taşıyacak. Can Şıkyıldız’ın yönettiği, Lalizar Kemaloğlu ve Fazıl Aksakal’ın dans ve koreografisini üstlendiği Müzikhaller, seyircilere klasikleşmiş şarkılar eşliğinde keyifli bir akşam yaşatacak. 

 

MEVLEVİ AYİNİ // 23 AĞUSTOS // TİYATRO SALONU // 20.00

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, AKM Tiyatro Salonu’nda maneviyatı yüksek bir akşama imza atacak. Bestekârlığının yanı sıra neyzenliği ve hânendeliği ile de müzik tarihimizde önemli bir yer tutan Dede Efendi’nin bir şaheser niteliğindeki “Hüzzam Mevlevî Âyini” AKM sahnesinde icra edilecek. Postnişinliğini Ömer Tuğrul İnançer, sanat yönetmenliğini ise Mehmet İhsan Özer’in üstlendiği “Hüzzam Mevlevî Âyini”, AKM seyircisine Mevlevî mukabelelerinin en ehemmiyetlilerinden biriyle unutulmaz bir akşam yaşatacak.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu