Akdenizli öğrenciler sınav stresinden sinema ile uzaklaştı

Güncelleme 1 Aralık 2023, 14:32

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin yoğun sınav dönemlerinde streslerini üzerlerinden atmalarına yardımcı olmak için sinema etkinliği düzenledi.

 Gençlere yönelik kültürel ve sanatsal etkinliklere devam eden Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘Öğretmenim’ isimli filmi öğrencilerle buluşturdu. Bu çerçevede, Fatma Zehra Lisesi, Sabiha Çiftçi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi’nde eğitim gören yaklaşık bin öğrenci, sınav stresinden uzaklaşması için sinema ile buluşturuldu.

 Etkinliğin kendileri için çok verimli olduğunu söyleyen Ahmet Cihangir isimli öğrenci, “Biz, Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi’de TYT-AYT üniversite sınavına hazırlanıyoruz. Sınav stresinden uzaklaşmak için sinema etkinliğine katıldık. Çok güzeldi, çok eğlenceli, maceralı bir etkinlikti” dedi.

 Etüt Merkezi öğrencilerinden Ayşe Deniz ise “Sayısal bölümündeyim, burası bize çok iyi geldi sınav stresinden oldukça uzaklaştık.  Şuan kendimi çok rahat hissediyorum. Film çok güzeldi, çok eğlendim filmi izlerken” ifadelerini kullandı.

 

 

Başa dön tuşu