Akdenizli Kadınlar Ankara ve Gaziantep’i Gezdi

Güncelleme 24 Temmuz 2023, 13:28

Akdenizli kadınlar; Ankara ve Gaziantep’in tarihi, turistik mekânlarını, kültürel ve doğal güzelliklerini gezdi. Birçoğu ilk kez şehir dışına çıkan kadınlar, sevinç ve mutluluklarını dile getirerek Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür etti.

Akdeniz Belediyesi’nin hayata kattığı örnek proje kapsamında, ilçeye bağlı Kazanlı Mahallesi’nde yaşayan 65 kadın, günübirlik Ankara gezisine, Köselerli Mahallesi’nde yaşayan 70 kadın da günübirlik Gaziantep gezisine götürüldü. Yol boyunca otobüsün içinde şarkılar ve türküler söyleyen kadınlar, keyifli ve eğlenceli bir zaman geçirdi.

Saatler sonra Başkent’e varan kadınlar, ilk olarak Kurtuluş Savaşı’nın Mimarı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir’de kimi zaman duygusal anlar yaşayan kadınlar, çektikleri fotoğraflarla ziyaretlerini ölümsüzleştirdi. Anıtkabir’deki askerlerin görkemli nöbet değişimini de heyecan içinde izleyen kadınlar, ardından Gençlik Parkı’nı ziyaret etti, dönüş yolunda da Tuz Gölü’nü gezdi.

Köselerlili kadınlar da Gaziantep’i gezdi

Diğer yandan; Akdeniz ilçesine bağlı Köselerli Mahallesi’nde yaşayan 70 kadın da günübirlik Gaziantep gezisine katıldı. Gezide kadınlar, tarih ve kültür kentinde Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Antep Kalesi ve Gaziantep Doğal Yaşam Parkı’nı gezdi, hatıra fotoğrafları çekip, sevdikleri için hediyelikler aldı.

Gezilere katılan kadınlardan bazısı, daha önce şehir dışına hiç çıkma şansı bulamadığını ifade ederek kendilerine bu imkânı sağlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek bu tür gezilerin devam etmesini talep etti.

 

 

 

Başa dön tuşu