Akdeniz’de İbadethaneler bayrama hazırlanıyor

Güncelleme 19 Haziran 2023, 13:02

Akdeniz Belediyesi, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte ilçe sınırları içerisinde bulunan camilere, mescit, ziyaret ve türbelere yönelik temizlik, yenileme, bakım-onarım çalışmalarına hız verdi.

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini çok daha nezih ve sağlıklı bir ortamda ifa edebilmeleri amacıyla ilçe genelinde bulunan ibadethanelere yönelik temizlik ve yenileme hizmetlerini sürdürüyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı Mobil İbadethane Ekibi, hazırladığı plan ve program kapsamında cami, mescit, türbe ve ziyaretlerde ilaçlı su ile yıkama ve dezenfekte çalışmalarına ağırlık verdi. Akdeniz’de el değmedik ibadethane bırakmayan mobil ekip, son olarak Hasırcı Cami, Tırmıl Sanayi Camisi ile Millet Bahçesi’nde yer alan mescitte bulunan halıları dezenfektanlı su ile yıkadı ve ardından da ilaçlama çalışması yaptı.

Yıkama ve dezenfekte çalışmaları sürecek

Diğer yandan ekipler; cami, mescit, Kur’an Kursu, türbe ve ziyaretlere yönelik boyama,  yenileme ve bahçelerinde bulunan ağaç ve çalılarda budama hizmetlerine de aralıksız devam ediyor. Ekipler, hazırladıkları program kapsamında Kurban Bayramı’na dek ilçe genelinde bulunan tüm ibadethanelerde dezenfektanlı su ile yıkama, temizlik ve yenileme hizmeti vermeye aralıksız devam edecek.

 

 

Başa dön tuşu