Akdeniz kadınlar Gaziantep’i gezdi

Güncelleme 18 Temmuz 2023, 13:05

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gaziantep gezisi ile ilçede yaşayan kadınlar, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi ve Bakırcılar çarşısı gibi kentin tarihi ve turistlik yerlerini gezdi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın göreve geldikten sonra başlattığı örnek proje sayesinde binlerce kadın, ilk kez şehir dışına çıkma imkanı buluyor. Türkiye’nin tarihi, kültürel mekânlarını gezip, görme şansı yakalayan kadınlar, unutmayacakları bir gün geçiriyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından son olarak organize edilen Gaziantep gezisine de ilçeye bağlı farklı mahallelerden 35 kadın katıldı.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER, SEVDİKLERİNE HEDİYELER ALDILAR

Akdenizli kadınlar, Türkiye’nin en gözde şehirlerinden Gaziantep’in doğa harikası güzelliklerini, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar çarşısı, pişirici mescidi ve Kasteli, Tarihi Gümrük Han, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Tarihi Antep Evleri, Zincirli Bedesten, Tarihi Naip Hamamı’nı gezme fırsatı yakaladı. Gezi boyunca gönüllerince gezip eğlenen kadınlar, sevdiklerine çeşitli hediyeler aldı, gezdikleri yerlerde bol bol hatıra fotoğrafları çektirip gezilerini ölümsüzleştirdi.

KİMİ İLK KEZ ŞEHİR DIŞINA ÇIKMA FIRSATI YAKALADI

Kendilerine sunulan gezi için Başkan Gültak ile Kadın ve Aile hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ve personeline teşekkür eden kadınlar, çok güzel bir gün yaşadıklarını dile getirdi. Hayatında ilk kez şehir dışına çıktığını belirten bazı kadınlar da mutlu olduklarını söyleyip, bu tür gezilerin sürmesini istedi.

 

Başa dön tuşu