Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği Esenli Üzüm şenliği, satışlarını artırdı

Güncelleme 1 Ağustos 2023, 14:22

Akdeniz Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Esenli Üzüm Şenliği’ en çok da üzüm üreticisinin yüzünü güldürdü. Hasadı yapılmayan üzüm bağı kalmadığını belirten üreticiler, üzüm şenlikleri sayesinde ürünlerinin tanıtıldığını ve birçok ülkeye ihraç edildiğini belirtti.

Akdeniz Belediyesi’nin, bu yıl ikincisini düzenlediği ve binlerce kişinin katıldığı ‘Esenli Üzüm Şenliği’ dolu dolu geçti. Bağbozumu ve ‘En İyi Üzüm’ yarışmasından Ayşe Dinçer konserine kadar birçok etkinliğin gerçekleştirildiği şenlikle, Esenli’nin üzümü tüm Türkiye tanıtıldı. Bu çerçevede Esenli Üzümü’nün birçok ülkeye ihraç edildiği belirtildi.

“KESİLMEMİŞ ÜZÜM KALMADI”

Düzenlenen şenlik dolayısıyla Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür eden Esenli Mahalle Muhtarı Feyyaz Görgülü, şenliğin hem Esenli’nin hem de Esenli üzümünün tanıtımına büyük katkı sağladığını kaydetti. Şuanda kesilmemiş üzüm kalmadığına dikkat çeken Görgülü, “Üzümlerimizin fiyatları iyi durumda. Hatta birçok ülkeye ihracat da yapılıyor” dedi.  Festival Sayesinde üzümlerinin değerlendiğini söyleyen üzüm üreticileri ise satışların çok güzel olduğunu, ilerleyen yıllarda daha da iyi olacağını ön gördüklerini kaydetti.

“HEM KÖYÜMÜZ HEM ÜZÜMLERİMİZ TANITILDI”

Mahalle sakinlerinden Mevlüde Küçükkaya, “Böyle bir festivale katıldığımız için çok mutluyuz. Hem köyümüzün tanıtımı, hem üzüm üreticilerimizin tanıtımı için çok faydalı oldu. Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞENLİK, İHRACATIN ÖNÜNÜ AÇTI”

Mahalle sakinlerinden Yaşar Gül de Başkan Gültak’ın Akdeniz’de yıllarca yapılmayan hizmetleri hayata geçirdiğini belirterek, “Bu festival ile buranın üzümünü tanıttı ve ihracata katkıda bulundu. Gerçekten bir belediye başkanına yakışır şekilde çalışıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu