Akdeniz Belediyesi ekipleri bir evden 10 ton çöp çıkardı

Güncelleme 28 Temmuz 2023, 15:50

Akdeniz ilçe sınırları içerisindeki Yenimahalle’de bulunan ve içinden toplamda 10 ton atık malzeme ve çöp çıkarılan ev, belediye ekiplerince temizlenip dezenfekte edildi.

Akdeniz Belediyesi, halkın temiz, sağlıklı ve güvenli bir kentte yaşam hakkını korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yenimahalle 5315 sokaktan gelen kötü kokular sonrası, çevredekiler tarafından bir evde çöp biriktirildiği ihbarını alan Akdeniz Belediyesi ekipleri vakit kaybetmeden harekete geçti. Akdeniz Belediyesi Çevre Kontrol ve Temizlik ile Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, evin her bir odasının eski eşyalar ve çöplerle dolu olduğunu tespit etti.

Ekipler, gerekli tüm önlemleri aldıktan sonra çalışma başlattı. Saatler süren çalışma sonucu temizlik ekipleri evde, kıyafetten, mutfak gereçlerine, demirden, onlarca plastik ürüne kadar 10 ton atık malzeme ve çöp çıkarttı.

“ÇEVRE KİRLİLİĞİNE ASLA İZİN VERMEYİZ”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçede bu tür olayların zaman zaman yaşandığını ancak belediye olarak asla çevre kirliliğine izin vermediklerini kaydetti. Çevre ve halk sağlığını korumak belediyenin öncelikli görevleri arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Gültak, “Vatandaşlarımızın benzeri durumlarda belediyemize bağlı ekipleri bilgilendirmelerini rica ediyoruz. Aksi taktirde sağlığın her şeyden önemli olduğunu bir kez daha hissettiğimiz böylesi önemli günlerde hastalıklara da davetiye çıkarmış oluruz” dedi.

 

 

Başa dön tuşu